Visomis pajėgomis – prie vandens telkinių

Pirmadienį, balandžio 13 d., visoje šalyje vyko akcija „Tvora“. Akcijoje dalyvavo visų regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai. Akcijos metu Panevėžio regiono pareigūnai važiuodami automobiliais ir plaukiodami valtimis tikrino vandens telkinių – Nevėžio, Lėvens, Agluonos, Mūšos upių, Jurgiškio, Dviragio, Bedugnio, Uosinto, Vazaus ir Vazajėlio ežerų bei Laukagalių, Kupiškio, Aluotų tvenkinio pakrantes. Akcijoje dalyvavo 8 ekipažai, 12 pareigūnų, naudotos 2 plaukiojimo priemonės. Aplinkos apsaugos pareigūnams talkino neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Šios akcijos metu pareigūnai taip pat tikrino, kaip laikomasi žvejybos taisyklių, ar tinkamai tvarkomos atliekos ir nuotekos.

Kupiškio rajono agentūros pareigūnai jau prieš 10 valandą išvyko iš agentūros, pasiskirstę į dvi komandas. Viena komanda išvažiavo į Šimonių seniūnijos valdas, kita – į Alizavos seniūniją. Šimonių seniūnijoje buvo patikrintos Aluotų tvenkinio pakrantės bei dalis Jurgiškio ežero pakrantės Starkonių kaimo ribose. Likusios kitos teritorijos, prie Jurgiškio ežero, kontroliuojamos Anykščių rajono agentūros pareigūnų. Antra komanda, kartu su Panevėžio RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininku Alfredu Breive, motorine valtimi praplaukė Kupiškio tvenkiniu labiausiai urbanizuota pakrantėje teritorija. Reidas prasidėjo Alizavos seniūnijos Kupiškio tvenkinio dešiniajame krante išsidėsčiusiame Palėvenėlės kaime. Buvo patikrintos ant tvenkinio kranto įsikūrusių mažesnių Kunigiškių ir Mazgeliškių kaimų teritorijos.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos pareigūnai užfiksavo tik du atvejus dėl galimai neteisėtai įrengtų tvorų Panevėžio ir Biržų rajonuose, dabar toliau vykdomas tyrimas.

Nors akcijos metu žvejybai sąlygos nebuvo itin palankios, tačiau žvejams blogas oras – ne kliūtis. Pasvalio rajone pareigūnams įkliuvo žvejys, kuris žvejojo be mėgėjų žvejybos leidimo.

Akcija „Tvora“ vyks visą balandį, tačiau aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad net akcijai pasibaigus pakrančių apsaugos juostos bus ir toliau tikrinamos kitų akcijų metu.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: