Vitoldas Milius išbandė saugią karantino kelionę – aplankė miestų kalėdines egles

Žurnalo „Auto Bild Lietuva“ redaktorius Vitoldas Milius ir šiais metais nepamiršo svarbios tradicijos – su vienu iš „Lietuvos metų automobilio“ konkurso nugalėtojų aplankė gražiausias šventines Lietuvos egles. Įspūdingomis kelionėmis išgarsėjęs žurnalistas vylėsi, kad jo pavyzdys taps užkrečiamas ir tai leis pandemijos nerimo varžomiems žmonėms iš naujo atrasti Kalėdų dvasią.

Šventinę nuotaiką kuria kartu

V. Milius pasakojo, kad visuose miestuose egles galima apžiūrėti neišlipant iš automobilio. Tuo pat metu norintys pramankštinti kojas ar prisiminimui turėti nuotraukų, tai padaryti irgi gali. Stovėjimo aikštelėse yra pakankamai vietos iš toliau apžiūrėti egles būnant saugiu atstumu nuo kitų smalsuolių.

„Prie visų eglių galima privažiuoti automobiliu ir stebėti jas per langą. Skirtinguose miestuose matėme nemažai tokiu būdu susibūrusių žmonių – jie sėdi automobiliuose, klauso muziką ir tiesiog gerai leidžia laiką“, – įspūdžiais dalinosi jis.

Žinomas keliautojas pridūrė, kad nors eglės atrodo efektingiausiai, jos nėra vieninteliai dėmesio verti objektai – papuoštos ištisos didmiesčių, mažesnių miestų bei miestelių gatvės.

„Pandemijos ir karantino fone gali atrodyti, kad jokio grožio, jaukumo nėra, o pačios šventės neteikia džiaugsmo. Visgi šiek tiek pasivažinėjęs greitai supranti, kad visi stengiasi puošdami savo aplinką ir kurdami kalėdinę nuotaiką, kuri prasklaido dabar dažną žmogų aplankančias niūras mintis“, – kalbėjo V. Milius.

Anot žurnalisto, kiekvienas gali pasirinkti sau tinkantį maršrutą pagal tai, kiek laisvo laiko turi ir su kokiu ekipažu važiuoja. Ankstesniais metais jis pats lankėsi mažesniuose miesteliuose, kuriuose matė išradingumą ir puikų skonį bylojančių pavyzdžių. „Vienintelis patarimas planuojantiems panašią išvyką – eglutės geriausiai atrodo, kai yra tamsu“, – rekomendavo jis.

Su miesto visureigiu gali važiuoti toli

V. Milius šiais metais apžiūrėjo didžiųjų šalies miestų eglutes, o kadangi važiavo linksmu artimųjų ekipažu, pasirinko tam tinkančią transporto priemonės – „Lietuvos šeimos automobiliu 2021“ tapusį miesto visureigį „Ford Kuga“.

Pajudėję iš Vilniaus jie užsuko į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Užsipylę pilną baką įveikė daugiau nei 730 kilometrų, o su likusiais degalais galėjo nuvažiuoti dar 290 kilometrų.

V. Milių nustebino „Ford Kuga“ dyzelinio variklio ekonomiškumas. Nors daugiausiai važiavo magistralėmis maksimaliu leistinu greičiu, pirmoje kelionės pusėje vidutinės sąnaudos siekė vos 3,7 l/100 km. Deja, vakarėjant orai suprastėjo ir kovojant su šalčiu bei stipriais vėjo gūsiais visos kelionės vidurkis suprastėjo iki 4,6 l/100 km.

„Dideliam automobiliui tai vis tiek labai geras rodiklis. Matematika paprasta – su užpildytu degalų baku lengvai galima nuvažiuoti 1000 kilometrų, todėl jis puikiai tinka ilgoms kelionėms. Nors mes tokius automobilius įpratome vadinti miesto visureigiais, šis pritaikytas ir tolimoms išvykoms“, – komentavo žurnalistas.

Nedidelės degalų sąnaudos – ne vienintelis „Ford Kuga“ privalumas. V. Milius pažymėjo, kad tai labai patogus automobilis turintis itin erdvią bagažinę ir pasižymintis gera garso izoliacija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: