VMI ir VDI pradėjo vykdyti projektą „Sportas“

Didžiausias dėmesys – neskaidriai sveikatinimo paslaugas teikiantiems klubams, aiškinamasi profesionalių sporto klubų valdymo bei mokesčių mokėjimo modeliai.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad kartu su Valstybine darbo inspekcija (toliau – VDI) šiemet įgyvendina projektą „Sportas“, kurio metu sieks išsiaiškinti, ar sporto ir sveikatingumo paslaugas teikiančios įmonės, profesionaliojo sporto klubai bei sportininkai profesionalai teisingai vykdo savo mokestines prievoles, taip pat organizuos nelegalaus darbo, įskaitant darbo bei poilsio režimo pažeidimus, prevenciją.

„VMI kartu su VDI šiuo metu jau vykdo kontrolės procedūras sporto sektoriuje, siekiant identifikuoti mokesčių vengimo atvejus bei užtikrinti tinkamą mokesčių sumokėjimą sporto versle. Projekto „Sportas“ vykdymo metu institucijos griežtai tikrins įtarimą keliančius klubus, kuriuose yra teikiamos sveikatinimo paslaugos. Taip pat atidžiau stebės kai kuriuos sportininkus profesionalus, sudariusius sutartis su užsienio sporto organizacijomis, bei vertins legionierių, žaidžiančių Lietuvoje, mokestinių prievolių vykdymą. VMI analizuos ir aiškinsis valdymo bei mokesčių sumokėjimo modelius profesionaliuose sporto klubuose.  VMI analizuos ir aiškinsis valdymo bei mokesčių sumokėjimo modelius profesionaliuose sporto klubuose. Kilus abejonėms dėl veiklos skaidrumo, mokesčių inspektoriai šiuos klubus tikrins“, – teigia Vaimira Jakienė, projekto vadovė, VMI prie FM Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja.

Remiantis atlikta analize, VMI didžiausią susirūpinimą kelia faktas, kad nemaža dalis sveikatinimo paslaugas teikiančių klubų, į kuriuos už tam tikrą mokestį sportuoti eina gyventojai, oficialiai yra įregistruoti ne pelno siekiančiomis viešosiomis įstaigomis, kurioms taikomos tam tikros įstatymuose nustatytos pelno nesiekiančių įstaigų lengvatos, o jų deklaruojamos komercinės veiklos pajamos yra įtartinai arti PVM mokėtojo ribos. Be to, nemažai tokių sporto klubų turi vos po keletą darbuotojų, o treneriai juose dirba įsigiję verslo liudijimus – tokiu būdu užmaskuojamos darbo sutartys ir sporto klubai išvengia gyventojų pajamų mokesčio, valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų, todėl kontrolės veiksmus atliekančioms institucijoms kyla pagrįstų abejonių ar sporto klubų darbuotojai dirba legaliai.

VDI savo ruožtu tikrins, ar tinkamai įforminti darbo santykiai ir organizuojamas bei apskaitomas darbo laikas – sporto ir pramogų sektorius nėra išimtis neapskaitomo darbo laiko ar kitų su darbo santykiais susijusių pažeidimų atžvilgiu.

Vadovaujantis VMI bei VDI rizikingumo vertinimo kriterijais, suformuotas sveikatinimo paslaugas teikiančių ir profesionaliojo sporto klubų sąrašas, pagal kurį šiuo metu atrinkta 20 sporto klubų didžiuosiuose šalies miestuose.

VMI, pradėjusi „Sporto“ projektą bei siekdama didinti sporto verslo skaidrumą, pradeda skelbti pagrindinių Lietuvos sporto federacijų aukščiausiose lygose dalyvaujančių klubų sumokėtus mokesčius. Informaciją galima rasti www.vmi.lt skyriuje „Rinkmenos/atviri duomenys“ – Daugiausiai į VMI sąskaitą sumokantys mokesčių mokėtojai (http://www.vmi.lt/cms/daugiausiai-i-vmi-saskaita-sumokantys-mokesciu-moketojai). VMI pažymi, kad jei nurodyti duomenys, sporto klubų manymu, nėra korektiški (dėl skirtingų klubų valdymų modelių), jie visada gali kreiptis į VMI ir pateikti išsamią informaciją.

„Mokesčių inspekcija jau ir anksčiau, kontroliuodama sveikatinimo paslaugas teikiančių sporto klubų veiklą, yra nustačiusi reikšmingų pažeidimų. Pavyzdžiui, patikrinusi vieną populiarų sporto klubą, VMI nustatė, kad sporto klubus valdanti bendrovė tarpininkavo parduodant savo darbuotojų paslaugas. Šiai įmonei papildomai apskaičiuota apie 60 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių. Panašaus pobūdžio darbo santykių maskavimas, prisidengiant civilinėmis darbo sutartimis, buvo stipriai paplitęs ankstesniais metais, tačiau toks mokesčių slėpimo būdas pasitaiko vis rečiau ir mokesčių administratorius nesunkiai nustato tokius atvejus bei visada griežtai vertina“, – primena projekto vadovė.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: