VMI pajamas šiemet siūlo deklaruoti ir telefonu

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informuoja, kad šiandien gyventojams VMI pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt). Iki gegužės 4 dienos pajamas deklaruoti privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų pajamų ir turi sumokėti pajamų mokestį bei gyventojai, kurie nori susigrąžinti dalį mokesčio dėl įvairių lengvatų. Deklaracijas šiemet galima pateikti ir išmaniuoju telefonu nemokamai parsisiuntus programėlę „e.VMI“ (http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles).

Pernai Panevėžio apskrityje už 2013 metus VMI sulaukė 80 tūkst. pajamų deklaracijų, gyventojai deklaravo sumokėti 13 mln. litų GPM bei susigrąžinti 15 mln. litų. Panevėžio mieste ir rajone pateikta beveik 48 tūkst. deklaracijų. Gyventojai deklaravo į biudžetą sumokėti per 7 mln. litų, o susigrąžino – beveik 10 mln. litų. Rokiškio rajone sulaukta apie 10 tūkst. deklaracijų, rokiškėnų mokėtina suma buvo 1,2 mln. litų, o grąžintina – beveik 2 mln. litų. Biržų rajone gauta beveik 8,4 tūkst. deklaracijų. Biržų rajono gyventojai pernai deklaravo turį sumokėti beveik 2 mln. litų bei susigrąžinti 1,2 mln. litų. Pasvalio rajone pajamų deklaracijų pateikta per 8,4 tūkst. Pasvaliečiai į biudžetą sumokėjo per 2 mln. litų, o grąžintina suma – 1,4 mln. litų. Kupiškio rajone už 2013 metus pernai sulaukta 5,6 tūkst. deklaracijų – kupiškėnai deklaravo sumokėti beveik milijoną litų ir susigrąžinti šiek tiek daugiau nei milijoną.

„Kasmet siekiame, kad VMI teikiamos paslaugos taptų kuo kokybiškesnės, o gyventojai dar lengviau ir greičiau galėtų įvykdyti savo mokestines prievoles. Šiemet daugiau gyventojų kone vienu mygtuko paspaudimu galės patvirtinti jau paruoštas pajamų deklaracijas, jose ras išsamesnę savo pajamų ir išlaidų informaciją. Taip pat tikimės, kad mokesčių mokėtojai įvertins bei aktyviai naudosis nauja nemokama VMI paslauga – programėle išmaniesiems telefonams „e.VMI“. Be to, naudojantis šia programėle gyventojai gali ne tik pateikti suformuotas deklaracijas, peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijas ar skirti paramą, bet ir registruoti individualią veiklą, stebėti savo mokesčių balansą, gauti visą personalizuotą informaciją iš VMI ir dar daug kitų naudingų paslaugų,- teigia Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Darius Kučinskas.

VMI ypatingai rūpinasi mokesčių mokėtojų duomenų saugumu, todėl programėlė „e.VMI turi unifikuotus ir saugius, tačiau pačiam mokėtojui patogiai gaunamus prisijungimo kodus (juos galima gauti e. būdu per „mano VMI“ – www.vmi.lt/manoVMI), taip pat galima prisijungti naudojantis ir mobiliuoju parašu. „e.VMI“ skirta populiariausioms „i.OS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. Nemokamai parsisiųsti „e.VMI“ programėlę galima iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių.

Panevėžio AVMI primena, kad pajamas deklaruoti šiemet privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. Taip pat gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba gali susigrąžinti). Pažymėtina, kad šiemet pirmą kartą mokestį reikės sumokėti ir už tam tikrą palūkanų dalį, gautą 2014 metais. Visą informaciją apie pajamų deklaravimą galima rasti adresu http://www.vmi.lt/cms/2014-gyventoju-pajamu-deklaravimas.

Susigrąžinti dalį mokesčio, gali gyventojai 2014 m. nepasinaudoję visu metiniu NPD ar papildomu NPD už auginamus vaikus, mokėję gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, mokesčius už studijas.

Iki gegužės 4 d. šiemet dalis gyventojų turi pateikti ir pajamų, ir turto deklaracijas. Šią mokestinę prievolę turi įvykdyti politikai, tarnautojai, teisėjai, valstybės ir savivaldybės įmonių vadovai bei kiti mokesčių mokėtojai – visą informaciją, kas turi deklaruoti turtą, galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

VMI šiemet vėl ragina gyventojus saugoti savo asmeninius duomenis, nepateikti jų tretiesiems asmenims, o paramą organizacijoms ir partijoms skirti naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistema ar programėle „e.VMI“. Pernai daugiau nei 570 tūkst. šalies gyventojų paramai skyrė beveik 46 mln. litų. Panevėžio apskrityje paramai skirta 2,6 mln. litų, iš kurių: 1,7 mln. litų Panevėžio mieste ir rajone, per 200 tūkst. litų Biržuose, 146 tūkst. litų Kupiškyje, 222 tūkst. litų Pasvalyje ir 354 tūkst. litų – Rokiškyje.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: