VRM orkestro dovana Panevėžiui – muzikinė kelionė

Žmonės keliauja ne tik žemės, oro ar vandens transportu. Kelione galima pavadinti ir svajonę, ir minčių klaidžiojimus į praeitį ar ateitį, ir net patį gyvenimą.

Praėjusį penktadienį „Dūdų vasaros“ festivalio koncertas įsisuko į Panevėžio miesto gimtadienio renginių sūkurį. Ta proga Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų instrumentų orkestras (meno vadovas Egidijus Miknius) panevėžiečiams paruošė dovaną – muzikinę kelionę. Įvairių stilių populiarios ir uždegančios pasaulinio lygio kompozicijos siejosi su plačia geografija tiek šalių, tiek laikmečio, tiek fantazijos atžvilgiu. Žiūrovai galėjo mėgautis Alpių vaizdais, pajusti dykumų karavanų autentiką ar pasisupti vaikų pamėgtoje transporto priemonėje – karuselėje. Visi muzikiniai maršrutai buvo saugūs ir linksmi, juk žiūrovus lydėjo muzikuojantys uniformuoti pareigūnai.

Palankus koncertui buvo ir dangaus „eismas“: lietus sulaukė pasirodymo pabaigos ir tik tuomet „užėmė savas pozicijas“, išblaškydamas ovacijas orkestrui siuntusius žiūrovus po skirtingas miesto erdves.

Rugsėjo 11 d. 17 val. sulauksime dar vieno uniformuoto kolektyvo – Lietuvos kariuomenės orkestro (kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas).

„Žmonės mus vadina prezidentiniu orkestru. Manyčiau, kad tai atspindi mūsų darbo svarbą. Visi oficialūs valstybės priėmimai neapsieina be mūsų. Karalių ir karalienių, prezidentų ir ministrų, Popiežiaus sutikimas, valstybės ar visuomenės šventės, koncertai Lietuvoje ar užsienio šalyse. Mes esame ryšys tarp kariuomenės ir visuomenės, mes reprezentuojame Lietuvą“, – taip savo vadovaujamą orkestrą pristato majoras Egidijus Ališauskas.

Lietuvos kariuomenės orkestras paruošė naują programą, tad maloniai kviečiame.

Festivalio organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija.

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: