VTEK nutraukė tyrimą dėl Kęstučio Tubio elegesio

Nenustačiusi objektyvių duomenų teisiniam vertinimui, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutraukė tyrimą dėl Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Pranešime, kurio pagrindu VTEK buvo pradėjusi tyrimą, remtasi laikraščio „Anykšta“ publikacijomis „Mero sūnus šalia būsimos pilies įsigijo pastatą“ ir „Liberalai ruošiasi grįžtamajam ryšiui“. Jose teigta, jog mero sūnus įsigijo Naujųjų Elmininkų apleistos valgyklos patalpas iš savininko, kuris teikė prašymą merui sumažinti nekilnojamojo turto mokestinę naštą. Buvo nurodyta, kad meras galimai privačių interesų naudai pasinaudojo einant pareigas įgyta informacija kitokia tvarka ir mastu, negu nustato įstatymai ar kiti teisės aktai.

Tyrimo metu nenustatyta įrodančių duomenų, kad einamų pareigų dėka K. Tubis būtų sužinojęs ir perdavęs savo sūnui informaciją apie parduodamą pastatą ir šiais savo veiksmais galimai pasinaudojęs tarnybine padėtimi asmeninei naudai gauti. VTEK posėdyje meras patikino, jog dėl turto pardavimo pastato savininkas su juo nekalbėjo, o kaip pastarasis kontaktavo su jo sūnumi, politikas teigė nežinantis.

Pažymėtina, kad ginčo tarp pastato savininko ir paties K. Tubio arba jo sūnaus dėl nuosavybės teisių perleidimo nekilo. Pastato savininkas, kaip pats teigė, pastato neprižiūrėjo ir pilnai sutvarkyti nepajėgė. Nuo nekilnojamojo turto mokesčio jis nebuvo atleistas. Vien faktas, kad K. Tubio sūnus įsigijo pastatą, dėl kurio mokestinės prievolės sumažinimo pastato savininkas anksčiau kreipėsi į merą, akivaizdžiai neįrodo, kad tik šio kreipimosi dėka K. Tubis gavo informacijos apie parduodamą pastatą ir šią informaciją perdavė savo sūnui, t.y. pasinaudojo informacija, įgyta einant tarnybines pareigas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *