Aukštaitijos naujienosRokiškis

VTEK: Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys S. Mekšėnas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Stasys Mekšėnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus (6 straipsnio 1 dalies 4 punktas, 7 straipsnio 1 dalies, 3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys bei 12 straipsnio 2 dalis).

Tyrimo duomenys rodo, kad S. Mekšėnas nustatyta tvarka ir terminais savo privačių interesų deklaracijoje nepateikė duomenų apie pareigas asociacijose – Rokiškio rajono tinklinio sporto klube „Senas grafas“ ir Rokiškio miesto vietos veiklos grupėje.

Tyrimo metu VTEK taip pat nustatė, kad 2018 m. liepą valstybės politikas dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje svarstant ir priimant sprendimą, kurio projekte buvo numatytas dalinio finansavimo skyrimas jo vadovaujamos bendruomenės „Velykalnis“ vykdomam projektui. VTEK neturi duomenų, kad S. Mekšėnas būtų nusišalinęs.

VTEK siūlo Rokiškio rajono savivaldybės merui ateityje motyvuotu rašytiniu sprendimu nušalinti S.Mekšėną nuo konkretaus, su bendruomene „Velykalnis“ susijusio sprendimo rengimo, svarstymo ar priėmimo procedūrų, esant pakankamam pagrindui manyti, kad S. Mekšėno dalyvavimas sukeltų interesų konfliktą.

Tyrimo duomenys be kita ko rodo, kad 2017-2018 m. valstybės politikas savivaldybės administracijoje atstovavo „Velykalnio“ interesams: šios bendruomenės vardu jis teikė įvairaus pobūdžio prašymus ir, atstovaudamas asociacijos interesams, su institucija sudarė dalinio finansavimo sutartis.

Įstatymas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose, išskyrus atvejus, kai jie veikia kaip įstatyminiai atstovai. Apribojimų išimtis konkrečiu atveju gali nustatyti atitinkamos institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas. Sprendimas apie išimties taikymą turi būti viešai paskelbtas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close