Vykdoma akcija „Automobilį statyk atsakingai“

Joninių išvakarėse buvo patikrinta Nevėžio upės užtvankos pakrantė Panevėžio miesto teritorijoje.

Panevėžio agentūros pareigūnai, vykdydami prevencinį darbą ir siekdami didinti poilsiautojų sąmoningumą, nuo birželio 1 d. pradėjo vykdyti akciją „Automobilį statyk atsakingai“. Akcijos tikslas – užkirsti kelią neteisėtam automobilių statymui prie vandens telkinių apsaugos juostose.

Joninių išvakarėse, birželio 23 dieną, Panevėžio agentūros specialistai patikrino, kaip automobiliai statomi pakrantėje prie Nevėžio upės užtvankos Panevėžio miesto teritorijoje. Miestiečiai labai mėgsta poilsiauti prie šio vandens telkinio. Neteisėto motorinių transporto priemonių statymo nebuvo nustatyta.

Akcija bus tęsiama iki 2015 m. rugsėjo 30 d.

Primename, kad poilsiautojams draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto, taip ant miško paklotės ar žaliosios vejos. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas už neteisėtą važiavimą per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis numato įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 144 eurų. Jeigu dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta – bauda skiriama nuo 144 iki 289 eurų.

Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 28 iki 144 eurų ir baudą pareigūnams – nuo 86 iki 289 eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti jau bausto asmens, užtraukia baudą piliečiams nuo 57 iki 289 eurų ir pareigūnams – nuo 173 iki 579 eurų.

 

Panevėžio agentūros vyresn. specialistas Andrius Blauzdys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: