Vyrai iš Albanijos į Lietuvą automobiliu gabeno 8 kg kanapių

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir disponavimo suklastotu dokumentu. Prieš teismą stos 33-ejų metų Akmenės gyventojas ir 48-erių šiaulietis, šiuo metu atliekantis laisvės atėmimo bausmę. Abu vyrai ne kartą teisti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai patikrino lengvąjį automobilį Peugeot 206, kirtusį Lazdijų–Ogrodniki sienos perėjimo punktą. Juo iš Albanijos 2019 metų kovą vyko abu kaltinamieji.

Pareigūnams patikrinus automobilį, kėbule esančiose ertmėse rasta į 18 plastiko paketų supakuotų beveik 8 kg kanapių. Kaip buvo nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, narkotines medžiagas vyrai įgijo Albanijoje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyrai į Albaniją vyko jau antrą kartą, tik šį kartą grįžo su siuntiniu. Kadangi šiaulietis kaltinamasis neturėjo vairavimo teisių, į kompaniją pasikvietė vairuojantį akmeniškį. Manoma, kad dar iki išvykimo į kelionę šiauliečiui pavyko gauti suklastotą vairuotojo pažymėjimą, todėl į kelionę išvyko jau su suklastotu dokumentu.

Kaip įtariama, vyrai, automobiliu įveikę kelias šalis, apsistojo Albanijos sostinėje Tiranoje, kurioje į automobilį buvo sudėtos narkotinės medžiagos.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Už šiuos nusikaltimus griežčiausia Baudžiamajame kodekse numatoma bausmė – laisvės atėmimas iki 15 metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: