Vyriausybė atlaisvina karantino ribojimus – privalumai turintiems galimybių pasą

Šiandien Vyriausybė pritarė siūlymams leisti didesnius žmonių susibūrimus, viena valanda ilginti kavinių darbo laiką ir naikinti ribojimus galimybių pasą turintiems asmenis. Karantino pakeitimus pateikė Sveikatos apsaugos ministerija.

Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų darbo laikas ilginamas iki 23 valandos. Į vidų bus leidžiami visi turintieji imunitetą ar jaunesni nei 16 metų. Naktiniams klubams švelninimai negalioja.

Prekybos centrams, paviljonams su dengtais stogais turgavietėse leidžiama veikti ir savaitgaliais.

Taip pat leidžiama teikti pirčių paslaugas ir leisti teikti ne daugiau nei dviem asmenims, o turintiems galimybių pasą asmenų skaičius nebus ribojamas. Baseinuose, jei  vienam asmeniui užtikrinamas 20 kv. metrų plotas gali lankytis iki 50 asmenų ir neribojamas lankytojų su galimybių pasu skaičiaus.

Turintys galimybių pasą galės lankyti ir sporto klubus.

Asmeninėse šventėse viduje leidžiama dalyvauti dviem šeimoms arba ne daugiau nei penkiems asmenims iš skirtingų namų ūkių. Lauke leidžiama švęsti dešimčiai asmenų. Turintiems galimybių pasą galima švęsti grupėmis po 10 viduje, o lauke – dalyvių skaičius neberibojamas.

Atsisakoma asmenų skaičiaus ribojimų vykstant automobiliais.

Renginiuose atvirose erdvėse leista dvigubinti žiūrovų skaičių iki 300, uždarose erdvėse iki 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų.

Sveikatos apsaugos ministerija pasiūlė, kad visos nutarime apibrėžtos darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos gali būti neribojamos arba ribojamos iš dalies turintiems galimybių pasą, t.y. persirgusiems COVID-19, pasiskiepijusiems, turintiems ne anksčiau nei prieš parą darytą COVID-19 neigiamą testą ir vaikams iki 16 metų.

Visi šie pakeitimai įsigalios gegužės 24 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: