Vyriausybė mokinių konsultacijoms skyrė papildomas lėšas

Šalies mokykloms iš Vyriausybės rezervo dėl COVID-19 pandemijos patirtiems mokymosi praradimams kompensuoti papildomai skirta 650 tūkst. Eur. Iš viso joms šiemet numatyta daugiau kaip 1,3 mln. eurų. Panevėžio miesto mokykloms atiteks 41 tūkst. 728 Eur.

„Skirtos lėšos bus panaudotos mokinių, kurie patiria mokymosi sunkumų, konsultacijoms, taip pat pedagogų atlyginimui už papildomas darbo valandas. Miesto mokyklų vadovai jau informuoti apie artimiausiu metu Panevėžį pasieksiančias šias papildomai skirtas lėšas. Kadangi ugdymo įstaigos geriausiai pažįsta savo bendruomenę, žino kam reikalingos papildomos konsultacijos, kiek mokinių turėjo nepakankamas galimybes kokybiškai mokytis nuotoliniu būdu, nutarta, kad galutinį sprendimą, kur bus panaudotos šios lėšos, priims pačios mokyklos“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi Mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo planą. Jame numatyta 1–10 ir I–III gimnazijos klasės mokiniams papildomas konsultacijas organizuoti iki 2020–2021 mokslo metų ugdymo proceso, o IV gimnazijos klasės mokiniams – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos. Konsultacijos galės būti organizuojamos 5–11 mokinių grupėmis, jos galės būti sudaromos iš skirtingų klasių ugdytinių, mokytis jose galės ir kitų mokyklų vaikai. Gali būti mokoma matematikos, lietuvių kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų k., prancūzų k., vokiečių k., rusų k.), pasaulio pažinimo, gamtos ir žmogaus, fizikos, chemijos, biologijos, gamtos mokslų, informacinių technologijų, istorijos ir geografijos.

Taip pat yra numatyta tikslinė pagalba abiturientams, siūloma organizuoti papildomas konsultacijas lietuvių ir matematikos mokytojams, baigiamųjų klasių mokiniams, stiprinti ugdymo įstaigų vadovų, mokytojų kompetencijas, rengti vaikų vasaros stovyklas, kurių programos būtų orientuotos į mokymąsi per įvairias neformaliojo švietimo veiklas, parengti teminius vaizdo įrašus ir teikti atviras mokytojų, dėstytojų konsultacijas nuotoliniu būdu bei kt.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: