Lietuvos PPAR nuotr.

Vyriausybės rūmuose garbingi apdovanojimai įteikti ir Panevėžio verslininkams

Jau ilgamete tradicija tapusių, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos organizuojamų „Lietuvos eksporto apdovanojimų“ metu šiandien buvo apdovanotos sėkmingos, unikalia produkcija bei veržlumu užsienio rinkose 2017 metais pasižymėjusios Lietuvos įmonės bei jų vadovai.

Apdovanojimus bei sveikinimus įmonėms išdalijo šalies premjeras Saulius Skvernelis. Septynioliktus metus iš eilės vykstančio renginio metu taip pat buvo įteiktas specialus prizas Lietuvos metų verslininkei/vadovei.

Vyriausybės rūmuose vykusiame renginyje apdovanojimai buvo įteikti ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams: LPPARA sidabrine „Darbo žvaigžde“ apdovanotas AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas, už sėkmingus praėjusius metus Lietuvos eksporto prizas įteiktas augalinės žemės ūkio produkcijos tiekėjams AB „Linas Agro“.

Apie 80 proc. pajamų gaunančios iš eksporto veiklos AB „Linas Agro” įmonės eksporto apimtys 2017 m. augo net 62 proc. ir sudarė 385,5 mln. Eur. Praėjusiais metais taip pat pradėtas eksportas į naujas rinkas: Farerų salas, Airiją, Libiją, Portugaliją, Uzbekistaną.

Įteiktu apdovanojimu didžiuojasi bendrovės „Linas Agro“ kolektyvas. Prizą atsiėmęs bendrovės generalinis direktorius Darius Zubas sakė, kad apdovanojimas svarbus.

„Mūsų įmonės pagrindinės pajamos gaunamos iš eksporto. Todėl labai smagu, kad veikla įvertinta prizu. Tai viso kolektyvo įvertinimas ir juo didžiuojamės. Juolab, kad pernai eksportas augo beveik 70 procentų“, – teigė D. Zubas.

Sidabrine „Darbo žvaigžde“ apdovanotas bendrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius S. Gailiūnas džiaugėsi, jog įvertinti ir regiono verslininkai. „Džiugu, kad mes, dirbantys regione, turime svarų balsą bei prisidedame stiprinant šalies ūkį“, – pabrėžė S. Gailiūnas.

Apdovanojimus įteikęs Ministras pirmininkas S. Skvernelis pabrėžė, jog šie apdovanojimai atspindi šalies įmonių sėkmingą veiklą, eksporto plėtrą.

„Verslas yra valstybės vidaus produkto varomoji jėga, sukurianti naujas įmones ir darbo vietas, atverianti rinkas bei skatinanti įgyti naujų įgūdžių. Noriu jus patikinti, kad Vyriausybė yra pasiryžusi toliau ryžtingai gerinti verslo aplinką bei nestandartiškai spręsti su investicijų ir eksporto sąlygų gerinimu susijusius klausimus“, – sakė premjeras.

„Lietuvos eksporto apdovanojimų 2017“ renginyje taip pat dalyvavo garbės svečias – vienos svarbiausių ES socialinių partnerių Eurochambres generalinis sekretorius Arnoldo Abruzzini, kurio vadovaujama asociacija šiais metais mini jau 60 metų veiklos sukaktį. Šiuo metu Eurochambres veikia 44 šalyse, reprezentuoja daugiau kaip 20 milijonų įmonių.

Už sėkmingus praėjusius metus Lietuvos eksporto prizas įteiktas šioms bendrovėms: produkciją iš plastiko gaminančiai įmonei UAB „Lisiplast“, nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms, prekybiniams tinklams gamintojams UAB „Novameta“, pieno produktų gamintojams ir tiekėjams AB „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupei, augalinės žemės ūkio produkcijos tiekėjams AB „Linas Agro” ir aukštos kokybės dviračių gamintojams UAB „Baltik vairas“.

Lietuvos metų verslininkės/vadovės prizą šiais metais laimėjo UAB „Laurema“ direktorė ir bendrasavininkė Jūratė Kasperavičienė.

Nacionaliniu eksporto prizu už svarų indėlį sėkmingai kuriant dvišalius ekonominius santykius tarp Lietuvos ir JAV, srityje apdovanoja Lietuvos ambasada JAV. Taip pat Prekybos, pramonės ir amatų rūmų sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ pagerbti nusipelnę šalies regionų verslininkai bei asmenys, kurie labiausiai prisidėjo prie verslo sąlygų gerinimo.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai organizuoja tokius apdovanojimus jau 17 metus, šie rūmai veikia penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, vienija per 2 tūkst. narių.

Lietuvos PPAR nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: