Organizatorių nuotr.

Vyšyvankos diena Anykščių muziejuje

Lietuviai jau mokosi taisyklingai ištarti ukrainiečiams itin brangų ir svarbų žodį „vyšyvanka“. Tai bus lengviau padaryti, apsilankius Tarptautinės vyšyvankos dienos renginyje Arklio muziejuje Niūronyse.

Gegužės 20-ąją, šeštadienį, nuo 14 iki 17 val. Arklio muziejus kviečia susipažinti su vyšyvanka ne tik kaip su ukrainiečių tautiniu drabužiu, bet ir kaip su šios tautos dvasios šarvu.

Popietė, skirta Tarptautinei vyšyvankos dienai, kurią mini visi ukrainiečiai visame pasaulyje, prasidės vizualiu vyšyvankos istorijos pristatymu. Vėliau kartu su edukatorėmis Katerina Serdiuk ir Katerina Pohodaieva analizuosime, ką reiškia raštai, svarstysime, kuo ypatingas šis drabužis, ar atpažįstame jį, ar žinome, kaip jis siuvinėjamas, kokiomis progomis nešiojamas. Kalbėsimės ir apie skirtingus Ukrainoje paplitusius vyšyvankos variantus, prisimindami šio drabužio istoriją. Renginyje veiks įvairių Ukrainos regionų Vyšyvankos variantų stendas. Čia pat galima bus įsigyti patikusį gaminį.

Arklio muziejaus lankytojams skirtą popietę papildys atskiri užsiėmimai Kauno ir Anykščių mokyklų moksleiviams, vyksiantys visą savaitgalį.

Organizatoriai ir rėmėjai: Anykščių rajono savivaldybė, Višivanka Vilnius, Katerina Serdiuk, Anykšta, Všį Herojus, mokykla, A. Baranausko pagrindinė mokykla, dizainerė Katerina Paulauskienė, Anykščių menų inkubatorius, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Arklio muzejus.

A.Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: