Vytauto Žemkalnio gimnazija švenčia vardo dieną

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo Vytauto Žemkalnio gimnazijos vardo dienos renginyje Muzikiniame teatre. Šiais metais gimnazija švenčia Vardo dieną ir gimnazijos 110 metų jubiliejų.

„Šis įspūdingas vienos pirmųjų lietuviškų gimnazijų jubiliejus primena mums mokyklos ir miesto istoriją, primena mums, kad ir šiandienos Lietuvą kultūros, ekonomikos, politikos ir kitose srityse kuria žmonės, mokęsi čia. Gražina Ručytė-Landsbergienė, Stasys Kropas, Jovita Neliubšienė ir daugelis kitų savo sričių profesionalų – šios mokyklos auklėtiniai. Esu tikras, kad ir tarp šiandien salėje esančių gimnazistų yra ne vienas, kurio vardas taip pat bus minimas šalia šių pavardžių. Gimnazistus ir pedagogus sveikinu turint neeilinę galimybę mokytis ir dirbti būtent šioje gimnazijoje. Tegul Jūsų gyvenimas čia būna pilnas ieškojimų ir atradimų, tegul Vytauto Žemkalnio gimnazija visuomet išlieka gražiausiu prisiminimu“, – sakė meras R. Račkauskas.

Meras padėkojo gimnazijos pedagogams už jų darbą ir indėlį mokant jaunus žmones ir Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos 110-ies metų veiklos jubiliejaus ir mokyklos vardo dienos proga apdovanojo Simą Greviškį, direktoriaus pavaduotoją ugdymui, už inovacijų taikymą ugdymo procese; Vidą Grigienę, lietuvių kalbos mokytoją metodininkę, už ilgametę nuoširdžią ir kūrybingą pedagoginę veiklą; Alfredą Vasiliauską, vyresnįjį informacinių technologijų mokytoją, už gabių mokinių ugdymą; Violetą Rimaitę, chemijos mokytoją metodininkę, už gabių mokinių ugdymą ir Irmą Tvarijonienę, fizikos mokytoją metodininkę, už gabių mokinių ugdymą.

Gimnazijos vardo šventėje dalyvavo ir architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio sūnus Vytautas Landsbergis. Paskaitęs gimnazistams trumpą istorijos pamoką apie kovo 11-ąją, mokyklos direktoriui įteikė dovanų knygą apie sausio 13-ąją. „Sausio 13-ąją mes laikėme egzaminą ir apgynėme šalies Nepriklausomybę. Knygoje daug dokumentų ir nuotraukų, tad tikiuosi, kad jaunimėlis aistringai skaitys šią knygą“, – sakė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, Europos parlamento narys Vytautas Landsbergis.

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos ištakos sietinos su 1905-ųjų rudeniu – Mergaičių mokymo Panevėžyje pradžia, kada duris atvėrė keturklasė mergaičių Marijos mokykla. Kovo 3 d. gimnazija švenčia Vardo dieną, kurios akcentas – paminėti garbingą 110- ies metų sukaktį, pažymėti garbiausius, aktyviausius mokytojus, pagerbti Gabrieliaus Žemkalnio ir Vytauto Landsbergio premijomis gabiausius mokinius.

Tradicinis šventės akcentas – teatro studijos inscenizacija pagal Justino Marcinkevičiaus „Katedrą“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: