AINA.LT nuotr.

Vytauto Žemkalnio gimnazija vykdo Erasmus+ mažos apimties partnerysčių projektą

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija gavo finansavimą Erasmus+ mažos apimties partnerysčių projektui „Patogus namas: novatoriška tvarios pastatų renovacijos pedagogika“. Projektą mokykla įgyvendina su partneriais iš Prancūzijos ir Rumunijos.

Pagrindinis ES darbotvarkės klausimas yra Europos Žaliasis kursas. Jo tikslas iki 2050 metų sustabdyti Europos klimato kaitą. Pastatų renovacija yra vienas iš efektyvaus energijos vartojimo svertų, turinčių didelį potencialą mažinant anglies dvideginio išmetimą. 2020 metais pasauliniuose aukščiausiojo lygio susitikimo išvadose nurodyta, kad ekologijos skatinimas ir švietimas visuose lygiuose yra labai svarbus siekiant padidinti regioninės plėtros galimybes.

Projekto „Patogus namas“ tikslas –  sukurti ir įgyvendinti inovatyvią, specialiai pritaikytą edukacinę programą mokytojams ir mokiniams, kuri praplės vaikų supratimą apie namų renovaciją ir jos naudą siekiant energijos suvartojimo efektyvumo.

Šalys partnerės yra įsipareigoję sukurti kompleksinę holistinę sistemą, kurią būtų galima diegti į bendrąsias ugdymo programas. Siekiant mokyklose paremti švietimą apie ekologiją, bus sukurtos Specialiosios pedagogikos gairės, skirtos suinteresuotoms šalims, politikams, mokyklų vadovams. Projekto dalyviai organizuos mokymus, parodas, tarptautinius susitikimus, kuriuose bus plėtojama strategija, kaip namuose skatinti energijos vartojimo efektyvumo sprendimus.

Gruodžio 7–10 dienomis Bukarešte, Rumunijoje, vyks partnerių susitikimas, kur bus aptariamos ir planuojamos  projekto veiklos, dalijamasi patirtimi.

Projekto koordinatorė Diana Skukauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: