Pradžia Bendruomenės naujienos „Vyturio“ progimnazijoje – Lapės ir Laimės virusas

„Vyturio“ progimnazijoje – Lapės ir Laimės virusas

0

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijoje jau startavo šalies akcija – Metų knygos rinkimai. Tik atvėrus mokyklos duris, foje kiekvieną atvykusį pasitinka kvietimas skaityti knygas, dalyvaujančias Metų knygos rinkimuose.

Nuo lapkričio iki vasario mėnesio skaitysime vaikų kategorijos knygas: E. Daciūtės „Laimė yra lapė“, I. Ežerinytės „Šunojaus diena“, G. G. Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, R. Unos „Aš esu Tomas, seklys“, V. Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“. O paaugliai susipažins su I. Ežerinytės knyga „Sutikti eidą“, D. Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“, R. Skučaitės „Tai priimkit, kas priklauso“, R. Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga“, L. Varslauskaitės „Mano didelis mažas aš“. Penktokės Roberta, Ema, Saulė, Viltė, Enrika sukūrė akcijai ilgą kaip upė plakatą ir reklamas. Reklamos – Metų knygų medžiai – papuošė klases ir mokiniams primins, ką turėtume perskaityti iki balsavimo už Metų knygą.

Lapkričio 10 dieną 1-4 klasių mokinius pakvietėme į pirmąjį renginį, skirtą Metų knygai – susitikimą su knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjomis – Evelina Daciūte ir Aušra Kiudulaite.

Laukdami susitikimo su autorėmis, pradinukai perskaitė knygą „Laimė yra lapė“. Skaitydami grožėjosi keistais ir nuotaikingais paveikslėliais, kartu su mokytojomis atsargiai ir jautriai vyniojo minčių kamuolį: apie ką yra knyga? Mokiniai suprato, kad ne tik apie Povilą ir lapę… Apie draugystę? Apie laimę? Susimąstę, kas mus daro laimingus, kiekvienas nupiešė piešinius apie savo laimę ir užrašė, kas jiems yra laimė. Mūsų pradinukams laimė tai: „Šeima”, „Mama, tėtis ir seneliai”, „Draugai ir atostogos”, „Mokytis ir rašyti”, „Kai žmogus džiaugiasi savo gerais poelgiais”, „Pagyrimas ir gimtadienis”, „Ledų karalystė”, „Laimė yra mama”, „Laimė, kai gimė sesė”, „Laisvas laikas su tėvais”, „Sportas”, „Laimė, kai brolis grįžta iš Anglijos”, „Spalvotos žuvytės”, „Laimė, kai tėtis grįžta po dviejų mėnesių”, „Mano laimė yra mano katinas, nes, kai aš jį paliečiu, būna gera diena”, „Kai grįžtu iš mokyklos, ir sesutė mane apkabina”…. Mokinių mintys ir piešiniai susijungė į laimės vėrinį ir papuošė skaityklą. Ruošdamiesi
susitikimui su kūrėjomis pradinukai išmoko dainelę apie lapę.

Susitikimo dieną visa aktų salė buvo sklidina šilumos ir nuoširdumo. Grožėjomės spektakliuku, klausėmės rašytojos Evelinos ir dailininkės Aušros pasakojimų ir norėjome, kad mums atskleistų knygos kūrimo paslaptis. Mums viskas buvo įdomu: Kas įkvėpė sukurti “Laimė yra lapė”? Kodėl būtent lapė yra laimė? Kodėl lapė supėsi ant sūpynių? Kodėl berniukas su šeima gyvena medyje? Kodėl būtent oranžinė spalva yra laimė, kas joje slypi? Kodėl yra labai mažai skaityti? Ko reikia, kad taptum rašytoju? Ar buvo smagu dirbti kartu? Kokiomis priemonėmis buvo piešiami piešiniai? Kai paprašėme vaikų pakelti rankas, kas skaitė knygą „Laimė yra lapė“, rankas pakėlė visi mokiniai! Tikras Lapės virusas buvo pasklidęs po mokyklą! Dailininkė Aušra ne tik prisipažino apie juodąsias kūrybos duobes, bet ir išmokė mus Laimės žaidimo. Jis labai paprastas. Tiesiog nuolat reikia sakyti, kas yra laimė: laimė vakarais valytis dantukus, laimė apsirengti pižamą, laimė yra matematika… Kaip būtų gerai, kad ne tik Lapės, bet ir Laimės virusas i
šplistų mokykloje!

Rašytojai Evelinai ir dailininkei Aušrai linkime sėkmės Metų knygos rinkimuose, o sau – nuolat prisiminti: laimė yra skaityti knygas.

Bibliotekininkės D. Morkuvienė ir R.Budnikienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.