„Xbox“: nuo pirmosios konsolės iki „Xbox One“

Prieš tai, kai 2001 m. išleistas originalus „Xbox“, daugelis abejojo „Microsoft“ galimybėmis konkuruoti su kitais gigantais (tokiais kaip „Sony“ ir „Nintendo“) žaidimų konsolių rinkoje. Iki tų metų korporacija prekiavo tik kompiuterių programine įranga, tad mažai kas tikėjosi, kad jai pavyks sukurti kažką tokio, kas galėtų varžytis su tuomet itin populiariais „Playstation 2“ ir „GameCube“. Nepaisant pradinių sunkumų, „Xbox“ prekinis ženklas ir šį vardą garsinantys „Xbox“ žaidimai per pastaruosius 18 m. tapo neatsiejama žaidimų pasaulio dalimi – per šį laiką jie pardavė daugiau nei 100 milijonų konsolių. Taigi, nuo ko viskas prasidėjo?

Pirmoji „Xbox“ konsolė – pradžia

„Microsoft“ išleido savo originalų įrenginį Šiaurės Amerikoje, 2001 m. lapkričio 15 d. Jis kainavo 300 $ ir debiutavo tarp kitų šeštos kartos platformų („Dreamcast“ ir anksčiau minėtų). Tai buvo pirmoji svarbesnė žaidimų sistema, kurią sukūrė amerikiečių kompanija nuo tada, kai „Atari“ pagamino „Atari Jaguar“.

Pamatę, kad „Sony“ „Playstation“ konsolės dominuoja Amerikos rinkoje, „Microsoft“ vadovai nusprendė išleisti savo žaidimų įrangą. Ankstyvasis jos prototipas buvo sukurtas iš panaudotų „Dell“ nešiojamųjų kompiuterių dalių – kompanija nutarė investuoti ir pagerinti šį dizainą. Taip atsirado pirmoji „Xbox“ sistema.

Pirmieji, išskirtiniai „Xbox“ žaidimai taip pat padėjo populiarinti šią konsolę (atnaujintos jų versijos išleistos kaip „Xbox 360“ ir „Xbox One“ žaidimai, kurių galima įsigyti ir šiandien). Vienas žinomiausių – „Halo“ – buvo didelė staigmena daugeliui žaidėjų. Jis greitai tapo mėgstamiausia pramoga LAN vakarėliuose (susibūrimas, kada kartu vienoje patalpoje žaidžiami vaizdo žaidimai), o tai lėmė faktas, kad kartu vienu metu vykdyti misijas galėjo net 16 žmonių, pasinaudodami eternetu. „Xbox“ buvo pirmoji įranga, kuri turėjo šį prievadą. Dėl jo buvo sukurtas „Xbox Live“, kurį naudodami žmonės galėjo bendrauti ir kovoti su kitais žaidėjais internetu.

„Xbox 360“: inovacijos ir lydinti sėkmė

2005 m. lapkričio 22 d., likus maždaug metams iki „Playstation 3“ ir „Nintendo Wii“, „Microsoft“ išleido antrąją savo konsolę Šiaurės Amerikoje – „Xbox 360“. Ši patobulinta sistema turi daugialypį procesorių, patobulintą grafikos apdorojimo įrenginį ir žymiau daugiau atminties. Dėl tokių atnaujinimų intensyvūs „Xbox“ žaidimai geriau veikia šioje platformoje. Taip su kiekviena nauja karta tolygiai gerėja ir senesni „Xbox“, ir naujesni „Xbox One“ žaidimai.

Naujasis „Xbox“ tapo ir populiariu pramogų centru daugelyje namų. Naudojant jį galima žiūrėti laidas ir filmus per internetinę vaizdo transliavimo paslaugą „Netflix“, „Youtube“ ir panašiai. Taip pat sistema priima kompaktinius, DVD ir HD DVD diskus. Kaip priedą „Microsoft“ 2010 m. išleido „Kinect“ – judesių aptikimo įrangą, kuri leido žaidėjams valdyti savo konsolę be žaidimų valdiklio.

Be anksčiau minėto „Halo“ ir populiarių kitų jo dalių, „Xbox 360“ garsino ir kiti „Xbox“ žaidimai. Vieni žinomiausių yra:

  • „Gears of War“,
  • „Mass Effect“,
  • „Forza“,
  • „Dead Rising“.

Ir tai – tik keletas iš daugelio pamėgtų šios konsolės žaidimų. Turintiems naujausią „Xbox“ įrangą, jie prieinami ir kaip „Xbox One“ žaidimai dėl atgalinės suderinamumo programos, kuri leidžia žaisti žaidimus, skirtus senesnės kartos sistemoms.

„Xbox One“: naujos galimybės

2013 m. lapkričio 22 d. „Microsoft“ išleido aštuntajai konsolių kartai priklausantį „Xbox One“. Kompanija jį įvardijo kaip vieną iš geriausių pramogų sistemų. Be pagerintos programinės įrangos verta paminėti, kad šis naujas „Xbox“ dabar naudoja ir „Blu-Ray“, todėl norint įdiegti kažką naujo nereikia naudoti kelių diskų. Taip pat galima žiūrėti ir „HD Blu-Ray“ filmus. Vienas didžiausių patobulinimų – „4k“ formato palaikymas. Tai reiškia, kad „Xbox“ žaidimai, pasižymintys itin aukštomis, realistiškomis grafikomis, atrodo itin gerai, matomos net mažiausios detalės.

2017 m. „Microsoft“ pristatė „Xbox Game Pass“. Ši paslauga suteikia neribotą prieigą atsisiųsti ir žaisti daugiau nei 100 žaidimų. Dabar prieinami ne tik „Xbox One“ žaidimai, bet ir senesnės jų versijos, skirtos ankstesnėms „Xbox“ konsolėms. Žaidėjai gali mėgautis ne tik tokiais naujausiais žaidimais kaip „Ori and the Blind Forest“, „Quantum Break“ ar „Gears 5“, bet ir čia anksčiau minėtais.

„Xbox“ ateitis – „Project Scarlett“

2019 m. „E3“ (Electronic Entertainment Expo) konferencijoje „Microsoft“ atskleidė, kad kuriama nauja, devintosios kartos konsolė, kurios laikinas pavadinimas yra „Project Scarlett“. Vėliau, per „The Game Awards 2019“ apdovanojimus sulaukėme ir oficialaus šios įrangos pavadinimo – „Xbox Series X“.

Palyginus su pirmtakais, keičiasi sistemos dizainas: dabar jis bloko formos, panašus į mini žaidimų kompiuterį, turintį vertikalų bokšto dizainą. Žadama įdiegti įrangą, palaikančią „8k“ raišką ir 120 FPS (kadrai per sekundę), todėl „Xbox“ žaidimai turėtų atrodyti nuostabiai, veikti be jokių trikdžių.

Kurdami pirmąjį „Xbox“, „Microsoft“ vadovai norėjo išbandyti savo jėgas prieš kitus konsolių gigantus. Jiems pavyko ne tik išsilaikyti tarp tokių stiprių konkurentų kaip „Sony“, „Nintendo“ ir „Sega“, bet ir tapti viena mėgstamiausių vaizdo žaidimų platformų pasaulyje. Šia pramogų sistema mėgaujasi milijonai žaidėjų, o kiekvieną naują kartą pasitinka lojalūs fanai. Tad „Xbox“ sistemos išties vertos dėmesio.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: