XXIII Tarptautinis keramikos simpoziumas – Šiaurinėje bibliotekoje

Birželio 16-ąją XXIII Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumo dalyviai apsilankė Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – Šiaurinėje bibliotekoje. Atvykę menininkai vedė edukaciją  „Keramika vaikams“. Susitikime su keramikais dalyvavo ne tik vaikų vasaros stovyklos dalyviai, tačiau atvyko ir svečiai, kurie panoro susipažinti su menininkais ir pasimokyti molio minkymo subtilybių.

Buvo šviesi ir graži vasaros diena, todėl renginys įvyko Šiaurinės bibliotekos žaliojoje zonoje. Visiems susirinkus žodį tarė Panevėžio turizmo ir informacijos direktorė Lina Zupkaitė. Ji ne tik pristatė šių metų Tarptautinio keramikos simpoziumo tikslą, tačiau pasidžiaugė jau kelerius metus Dailės galerijos trunkančia draugyste su Panevėžio Elenos Mezginaitės viešąja biblioteka ir įteikė Šiaurinės bibliotekos vedėjai Linai Dubauskienei Tarptautinių keramikos simpoziumų katalogą.

Šiais metais edukaciją „Keramika vaikams“ vedė trys Lietuvos keramikai: Eugenijus Čibinskas, Eglė Čibinskienė ir Artūras Stančikas. Jie papasakojo vaikams apie molį, supažindino su reikalingomis priemonėmis, kvietė pasidairyti į jau nulipdytus dirbinius ir pabandyti sukurti panašius arba savo sugalvotus kūrinius.

Edukacijos dalyviai noriai kibo į darbą. Keramikai mielai dalijosi molio minkymo subtilybėmis, aiškino, kaip geriausiai galima išgauti norimą formą, kaip sukurti figūrą panašią į esančią tikrovėje. Dalyviai ne tik kūrė pagal pateiktus pavyzdžius, tačiau pasitelkę vaizduotę kūrė individualius dirbinius. Nulipdyti jaunųjų kūrėjų darbai kol kas lieka džiūti bibliotekoje, tačiau po kelių dienų jie bus paimti ir išdegti krosnyje, kad būtų tvirti ir ilgaamžiai dirbiniai. Edukacijos dalyviams liks gražus prisiminimas apie dalyvavimą edukacijoje.

XXIII Tarptautinis Panevėžio keramikos simpoziumas dar tik pradeda savo kelionę – įvyks dar daug renginių. Tarp jų – Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje „Židinys“ birželio 22 dieną rengiama dar viena edukacija „Keramika vaikams“. Biblioteka džiaugiasi jau kelerius metus trunkančia draugyste su Dailės galerija ir dėkoja už renginius ir edukacijas vaikams.

Tarptautinis keramikos simpoziumas Dailės galerijoje organizuojamas jau dvidešimt trečią kartą. Šių metų projekto siekis – tarpvalstybinės lojalumo programos kultūrai ir turizmui skatinimas. Tarptautinis renginys kiekvienais metais sulaukia daug dalyvauti norinčių menininkų iš viso pasaulio. Šiais metais keramikos simpoziume susirinko vienuolika keramikų iš Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Šiemet jie savo idėjas ir mintis perkels įmonės „Midenė“ techninėje bazėje.

Parengė Vaida Žalienė

Organizatorių nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: