Bendruomenės naujienosReporteris

„Žalioji žinutė“

Žmogus yra neatskiriama gamtos dalis. Naikindamas gamtą jis naikina ir save. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo mokiniai dalyvavo aplinkosaugos švietimo projekte „Žalioji žinutė“. Projekto metu buvo organizuojamos netradicinės veiklos, kurių metu centro mokiniai prisiminė bei mokėsi ir gilino savo žinias apie gamtos saugojimą, tausojantį vartojimą, teisingą šiukšlių rūšiavimą, savo aplinkos puoselėjimą.

Mokiniai dalyvavo šviečiamojoje paskaitoje „Kur keliauja atliekos?“, kurios metu prisiminė apie šiukšlių rūšiavimą, atliekų perdirbimą. Daug dėmesio buvo skiriama ne tik šiukšlių rūšiavimui, bet ir panaudotų daiktų prikėlimui antram gyvenimui. Mokiniai aktyviai bei entuziastingai įsitraukė į popieriaus rinkimo iniciatyvą „Naujas popieriaus gyvenimas“ . Jos metu rinko panaudotas kartono dėžes iš kurių patys išradingai gamino rėmelius, vėliau juos panaudojo savo nuotraukų, piešinių, koliažų bei kitų darbelių įrėminimui.

Projekto metu centro mokiniai džiaugėsi galimybe nuvykti į Krekenavos regioninį parką, kur vyko edukacinė pamoka. Jie pamatė, kokia nuostabi yra gamtos įvairovė, kiek nuostabių garsų, spalvų, gerų pojūčių gali mums padovanoti gamta, jei ją puoselėsime ir saugosime. Ragavo laukinių žolelių arbatos, kuri visiems buvo labai skani, o daugeliui buvo netikėtas atradimas, kad iš žolelių augančių aplink pievose galima užsiplikyti tokią kvapnią ir skanią arbatą.

Savo žinias mokiniai pademonstravo vykusiame proto mūšyje „Švari aplinka – sveikas žmogus“. Pasiskirstę į keturias komandas, mokiniai varžėsi, kurie teisingai atsakys į klausimus susijusius su atliekų rūšiavimu, sveika aplinka, jos išsaugojimu. Kiekvieną kartą teisingai atsakius dalyvių akys sublizgėdavo, o veidai tiesiog švytėjo iš pasididžiavimo, kad  žino atsakymus. Tai parodo, jog mokiniai domėjosi bei gilinosi į įvairių veiklų metu pateikiamamas žinias. Pasibaigus proto mūšiui komandos, pasitardamos ir ieškodamos bendrų sprendimų bei susitarimų, naudodami įvairias priemones gamino plakatus, kuriuose atsispindėjo aplinkos tausojimo svarba.

Esame dėkingi Virginijui Benašiui, kuris mokiniams apsilankius Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, veiklos – paskaitos    „Tausojantis vartojimas“ metu ne tik papasakojo, bet ir parodė kokius nuostabius bei nepakartojamus darbus padarė iš jau atitarnavusių ir išmestų daiktų. Mokė mokinius, kaip galima iš įvairiausių daiktų, kurie pagal paskirtį nebegali būti panaudoti, padaryti praktišką ir kasdien naudojamą! Supažindino su velografika, mokiniai turėjo galimybę patys ją išbandyti.

Projekto metu mokiniai įgijo žinių apie gamtos tausojimą, atliekų rūšiavimo svarbą, sveikos aplinkos puoselėjimo įtaką žmogaus sveikatai. Buvo skatinami žaisti vaizduotės žaidimus, nuolat eksperimentuoti, bandyti padaryti ką nors vis kitaip, naujai. Tai skatina ne tik kūrybiškumą, bet ir lemia socialinę bei emocinę raidą, didina vaiko pasitikėjimą bendraujant su kitais.

Projektas dalinai finansuotas Panevėžio m. savivaldybės aplinkosaugos švietimo lėšomis.

 

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras

auklėtojos Birutė Živelė-Karzaitė, Lina Markuckienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button