„Žaliosios pelėdos“ stovyklautojai Rokiškio krašto muziejuje

Vakarinės vietos bendruomenės tarybos dėka Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ stovyklautojai turėjo galimybę išvykti į Rokiškį. Aplankėme Rokiškio krašto muziejų, dalyvavome edukacinėse programose „Sūrio kelias“ ir „Kaleidoskopo edukacija“.

Jau šešis dešimtmečius muziejus įsikūręs istoriniame XIX a. architektūros ansamblyje – buvusiuose Rokiškio dvaro rūmuose, kuriuos valdė kelios grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių kartos, garsėjusios kultūrine ir moksline veikla, unikaliomis kolekcijomis, mecenavimu.

Rokiškio dvaro muziejuje sukaupta ir saugoma per 100 000 vienetų muziejinių vertybių. Susipažinome su Rokiškio krašto istorija, susidomėję apžiūrėjome Rokiškio dvaro XIX a.– XX a. vidurio eksponatus, pasaulio Prakartėlių parodą, o Liongino Šepkos drožiniai nė vieno nepaliko abejingu. Sužinojus ir pamačius daug naujo, smagu buvo pažaisti muziejaus medinių atrakcionų kiemelyje.

Neatsiejama muziejaus veiklos dalimi yra edukacinės programos. Pati populiariausia edukacija – „Sūrio kelias“, kurioje stovyklautojai ir dalyvavo. Jos metu išklausėme pristatomą mūsų krašto kulinarinį paveldą, susipažinome su didžiausios ir moderniausios Baltijos šalių regione akcinės bendrovės „Rokiškio sūris“ gaminių asortimentu. Sužinojome apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus, pamatėme etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitokius indus, ir kas įdomiausia – degustavome pačių įvairiausių rūšių sūrius, skanavome rūkytų mėsos gaminių, vaišinomės arbata ir sultimis. Viską išragavus – skaniausio sūrio rinkimuose, be konkurencijos laimėjo lietuviškas sūris.

Pakeliui į namus užsukome į Kavoliškes. Čia turėjome galimybę ne tik sužinoti apie paslaptingas šviesos bangas, apie kaleidoskopo veikimo principą, bet ir patys jį pasigaminti. Kaleidoskopas – prietaisas su veidrodžiais, kurį sukant susidaro kintantys, spalvingi, trikampių ratu išsidėliojusių atvaizdų raštai. Kiekvienas veidrodis sukuria menamąjį objektų atvaizdą, taip pat atvaizdų kitame veidrodyje atvaizdą.

Po intensyvaus darbo – veidrodėlių šlifavimo, visų reikalingų komponentų sudėjimo į  cilindro formos vamzdelius ir galiausiai jau gatavo prietaiso puošybos – visi džiaugėsi unikaliu, savo rankomis pasigamintu kaleidoskopu.

 

 

Vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Podrigailė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: