Zanavykai vėl pučia dūdas

Lietuvoje ir toliau sėkmingai buriami nauji ar atsigauna senieji pučiamųjų orkestrai. Panevėžio „Dūdų vasaros“ festivalyje koncertavo „iš pelenų pakilęs feniksas“ – zanavykų sostine vadinamo Šakių miesto pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovai Einaras Martinaitis ir Nerijus Jakštonis).

Kažkada orkestrine kultūra turtingame Suvalkijos miestelyje ir rajone tradiciją tenka kurti ir puoselėti iš naujo. Tad vėl pradedama nuo A, t.y. nuo žemiausios kategorijos, net jei muzikantai – profesionalai, nes, lipant kategorijų pakopomis, visiems galioja tos pačios taisyklės.

Nors kolektyvas skaičiuoja tik 2,5 savo gyvavimo metų, peržvelgus iš anksto atsiųstą muzikinę programą buvo aišku, kad Panevėžio žiūrovai turės kuo pasimėgauti. Parinkti muzikiniai kūriniai išties uždegė publiką šūksniams „Pakartot!“. Kartu su orkestru atvyko ir buvusi vienos iš pirmųjų Lietuvos roko grupių „Impuls“ vokalistė Aida Rėčkuvienė.

Ilgiausiai trunkančio festivalio Lietuvoje organizatoriai ir žiūrovai kiekvieno koncerto metu dėkoja rėmėjams, nes jau 13-tą vasarą panevėžiečiai turi galimybę džiaugtis pučiamųjų instrumentų orkestrų muzika. Šių metų projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės, kavinė „Galerija XX“, Aukštaitijos reklama, „Cido“ arena, Panevėžio apskrities turizmo informacijos centras, dienraštis „Sekundė“, „Muzikinis rūsys“, „Gėlių takas“, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra AINA, INFOpramogos Panevėžyje!

Rugpjūčio 5 d., penktadienį, 17 val. Jums koncertuos pučiamųjų instrumentų grupė „S.E.T.“.

Kviečiame tęsti muzikinius pasimatymus su „Dūdų vasara“!

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).


Renatos Viksvienės nuotr.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: