Ženklai, kad Jums reikalingas naujas šaldytuvas

Šaldytuvai yra vieni iš tų įrenginių, kurie patikimai tarnauja ilgus metus, tačiau anksčiau ar vėliau ateina metas su jais atsisveikinti. Tiesa, nereikėtų laukti, kol ši įranga visiškai suges, o Jūs paskubomis turėsite ieškoti, kur sudėti visus joje laikomus produktus. Yra keletas ženklų, kurie išduoda, kad atėjo metas pokyčiams – pasitikrinkite, ar nei vieno iš jų kol kas dar nesate pastebėję.

Pradėjo kauptis kondensatas

Šaldytuvai įprastai dirba taip, jog išlaikytų balansą tarp labai skirtingų temperatūrų, tačiau jiems tikrai nereikia darbuotis taip, kad išorėje galėtumėte pastebėti vandens lašelius. Tas pats pasakytina ir apie kondensatą tokių prietaisų viduj. Visgi, kartais šią situaciją galima išspręsti paprasčiausiai pakeitus durelių gumeles ir taip joms vėl sugrąžinant sandarumą. Tačiau jei ši situacija nesikeičia, tikėtina, kad teks pradėti dairytis naujo įrenginio.

Padidėjo triukšmingumas

Nors tai tikrai nėra tyliausiai veikiantys virtuvės įrenginiai, dažniausiai jie susilieja su bendra aplinka ir triukšmas nėra pernelyg erzinantis ar labai išsiskiriantis. Visgi, jeigu girdite šaldytuvo variklį net ir tuomet, jei po jo durelių atvėrimo praėjo nemažai laiko, vertėtų sunerimti ir į pagalbą pasikviesti profesionalus. Tuomet ir nuspręsite, ar verta užsiimti remonto darbais, ar verčiau paieškoti naujo, ne taip triukšmingai dirbančio įrenginio.

Maistas ėmė greičiau gesti

Pagrindinis šaldytuvo darbas yra išlaikyti produktus šviežius, tad jeigu jam nebepavyksta atlikti šios užduoties, logiška, jog vertėtų pagalvoti apie pokyčius. Jei pastebėsite, kad produktai sugenda greičiau, nei įprastai, o butelių šaldymas užtrunka ilgiau, didelė tikimybė, jog tokios situacijos atitaisyti nebepavyks. Žinoma, galima bandyti su ja susigyventi, tačiau toks įrenginys ilgainiui sueikvos vis daugiau energijos, o rezultatai bus toli gražu ne tokie, kokių norėtųsi tikėtis.

Šaldiklis pavirto ledo karalyste 

Tai – vienas labiausiai paplitusių ženklų, kuomet šaldymo kamera pradeda priminti ledkalnį. Taip, norisi, kad produktai joje būtų gerai atšaldomi, tačiau tikrai nėra normalu, jeigu Jums tenka „kirsti“ ledą tam, kad galėtumėte juos išsiimti. Patekus į tokią situaciją, iš pradžių reikėtų pabandyti šaldiklį atitirpinti ir stebėti, ar situacija kartojasi – jei taip, teks pagalvoti apie naują pirkinį. Daugelyje naujesnių įrenginių yra automatinio atitirpinimo sistema, tad su tokiomis problemomis tenka susidurti rečiau. Tiesa, jei pats šaldytuvas kol kas problemų nekelia, verta pagalvoti apie atskiro šaldiklio ar šaldymo dėžės įsigijimą – spauskite čia, jei norite juos apžiūrėti.

Šaldytuvas nebešaldo

Logiška, jog kai nešaldo šaldytuvas, iš karto norisi pagalvoti apie naujo įrenginio įsigijimą. Visgi, šiuo atveju nereikėtų skubėti: iš pradžių patikrinkite, ar jame nėra ledo sankaupų, pabandykite jį kruopščiai išvalyti ir įsitikinkite, jog nustatyta tinkama temperatūra. Jei šie veiksmai situacijos nekeičia, atkreipkite dėmesį, ar jis stovi tiesiai, durelės užsidaro sandariai, o produktų kiekis viduje yra optimalus. Galiausiai beliks ieškoti problemų šaldytuvo mechanizmuose – gali būti, jog sugedo garintuvo ventiliatorius arba termostatas. Tuomet reikėtų įvertinti, kiek kainuos remontas – galbūt labiau apsimokės įsigyti naują šaldymo įrangą.

Pasikeitė Jūsų poreikiai

Apie naują šaldytuvą verta pagalvoti ir tuomet, jei Jūsiškis nebeatitinka dabartinių poreikių. Galbūt dažniau pradėjote gaminti namuose ir dažnai tenka jį perpildyti maisto produktais, dažniau užšaldote įvairias sodo gėrybes, o gal tiesiog norite pasimėgauti kasdienybę lengvinančiomis šiuolaikiškų modelių funkcijomis. Virtuvės remontas taip pat gali tapti puikia priežastimi pokyčiams – juk prie naujojo interjero gali nebederėti šios buitinės technikos išvaizda ar nebetikti tas pats dydis. Bet kuriuo atveju pravartu peržvelgti rinką – ypač tuomet, jei seniai to nedarėte.

Šaldytuvo energijos efektyvumo klasė yra itin žema

Nors tai gali pasirodyti kaip pinigų švaistymas, šiuolaikiškas, aukštesnės energijos efektyvumo klasės šaldytuvas laikui bėgant padės jų sutaupyti – tai netrukus atsispindės ir Jūsų sąskaitose. Dažniausiai teigiama, kad senais šiuos įrenginius galima vadinti tuomet, kai jie sulaukia maždaug 10-20 metų, tad jeigu Jūsiškis jau patenka į šią kategoriją, po truputį reikėtų pradėti galvoti apie pokyčius. Platų šaldytuvų pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Laiku pastebėję šiuos požymius, iš anksto galėsite pradėti planuoti naujo įrenginio įsigijimą. Taip pavyks išvengti skubotų sprendimų ir įsigyti šaldytuvą, kuris visapusiškai atitinka Jūsų poreikius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: