Ženklai, kurie išduoda, kad laikas keisti auto akumuliatorių

Jeigu transporto priemonės užvedimas sukelia Jums baimę – o gal nepavyks – tokiu atveju siūlome įvertinti mašinos akumuliatorius, kurie dažniausiai ir yra neužsivedimo priežastimi. Nors dažniausiai su gedimais susiduriama žiemos metu, tačiau pakeisti mašinos akumuliatorius reikia tada, kai jie patys arba mašina to „reikalauja“,  o ne apsprendžia sezonas.

Kalbamės su akumai.lt specialistais, kurie atsako – kada laikas keisti akumuliatorių?

Specialistų vertinimas

Nors apie netinkamai veikiantį akumuliatorių geriausiai signalizuoja prastai užsivedanti mašina arba netinkamai veikiantys elektros prietaisai, visgi, užtikrinti galima atsižvelgus į du kriterijus: „Pirmiausia reikia įvertinti elektrolito lygio ir tuo pačiu tankio santykį. Žinoma, geriausia tai daryti profesionaliuose servisuose. Taip pat kaip papildomas veiksnys gali būti atliekamas ir akumuliatoriaus įtampos pamatavimas“,- pasakoja specialistas.

Tiek vienas, tiek kitas tikrinimas dažniausiai atliekamas pas specialistus, kadangi reikalinga speciali įranga. Visgi, aiškus akumuliatoriaus susidėvėjimo signalas yra pastai užsivedanti mašina ne tik žiemą, tačiau ir vasaros sezonu.

Akumuliatoriaus tinkamumo vertinimas

Jeigu norite geriau susipažinti su akumuliatorių „sudėtimi“ ir taip įvertinti jų funkcionalumą – galima atsukti kamštį ir pasižiūrėti, ar elektrolitas apsemia visas plokšteles, kurios jame yra. Žinoma, darbas nėra švarus, tačiau kai kurie teigia, kad labai įdomus.

Įtampos matavimui reikalingas voltmetras. Jo rodmuo matuojant akumą neveiklumo būsenoje turi būti nemažesnis nei 12,4 V. Jeigu variklis yra įjungtas – tokiu atveju matmuo turi būti ne didesnis nei 144 V“,- patirtimi dalijasi specialistas.

Jeigu rodmenys yra geri, esame tikri, kad akumuliatorius vis dar yra našus ir jį galima naudoti. Labai retais atvejais rodmenys yra geri, tačiau susiduriama su sunkiai veikiančios elektronikos problemomis, kuriai įtaką daro būtent akumuliatorius. Tokiais atvejais be serviso nepavyks apsieiti.

Akumuliatoriaus pasirinkimo gairės

Kuo tinkamesnis akumuliatorius jūsų mašinoje bus naudojamas – tuo jis ilgiau tarnaus ir tuo pačiu tikrinimas neturės būti atliekamas labai dažnai.

Ekspertas dalinasi patarimais, kurie padės rasti tinkamiausią akumuliatorių Jūsų transporto priemonei. „Pirmiausia reikia įvertinti automobilio variklio tūrį. Greta jo – imtuvų, kurie jugiasi prie variklio, skaičių. Tai yra esminiai rodmenys, kurie padeda rasti tinkamiausią akumą. Žinoma, gana dažnai automobilių gamintojai taip pat pateikia aiškias gaires ir kokios charakteristikos turi būti įvertinamos renkantis akumuliatorius. Kai kurie perka galingesnius, talpesnius, tačiau neįvertina, kad reikalingas konkrečiai mašinai nebūtinai toks. Reikia derintis prie jos, kadangi balansas yra būtinas“,- pasakoja vadybininkas.

Kai kurie bandydami sutaupyti perka dėvėtus akumuliatorius ir dėl to labai pralošia. Tam kartui gal ir pavyksta šiek tiek sumažinti išlaidas, tačiau niekada negalite būti tikras – ką įsigijo ir tuo pačiu kaip ilgai tai tarnaus. Galiausiai, dėvėtus vis tiek tenka keisti naujais, tad finansiškai išleidžiama dar daugiau nei kad iškart investavus į gerą įrangą“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: