Žiaurią egzekuciją surengę biržiečiai išgirdo nuosprendį

Vakar Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis keturiems Biržų miesto bei rajono gyventojams. Teismas, įvertinęs ikiteisminiam tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro argumentus ir Panevėžio policijos tyrėjų surinktus duomenis, visus teisiamuosius pripažino kaltais dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir itin žiauriai, veikiant bendrininkų grupėje. Jiems skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

Į sodybą Biržų rajone policija ir greitosios pagalbos medikai skubėjo 2019 metų liepos vakarą. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs jos savininkas pranešė, kad kieme guli stipriai sužalotas pažįstamas vyras. Vėliau paaiškėjo, kad svečias buvo užpultas ir itin žiauriai sumuštas šeimininko bei dar vieno vyro akivaizdoje. Tai padarė į sodybą atvažiavę 4 jauni vyrai. Užpuolikai auką spardė, mušė kumščiais ir metalinėmis lazdomis.

Nuvežtam į ligoninę biržiečiui buvo nustatyti daugybiniai viso kūno sumušimai ir kaulų lūžiai. Teismo medicinos ekspertai konstatavo, kad jam suduoti ne mažiau kaip 22 smūgiai ir padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Rimkus.

Nors nukentėjusysis atsisakė pareigūnams paaiškinti sužalojimo aplinkybes ir niekam pretenzijų nereiškė, šis brutalus nusikaltimas atkaklaus policijos bei prokuratūros pareigūnų darbo dėka buvo išaiškintas, įtariamieji nustatyti.

Į kaltinamųjų suolą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų, veikiant itin žiauriai ir bendrininkų grupėje sėdo 4 biržiečiaI: 35 metų A. A., 37 metų R. R., 38 metų D. S. ir 41 metų A.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas birželio 3 dieną visus 4 teisiamuosius nuteisė realiomis laisvės atėmimo bausmėmis: A. A. ir A. T. skirta po 4 metus, o R. R. ir D. S. – po 3 metus laisvės atėmimo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: