„Židinyje“ skiname renginių derlių

Praeitų metų pabaigoje pasėjome įdomią mintį. Po kurio laiko šalia įterpėm dar vieną kitą idėją. Per žiemą jos subrendo, o pavasarį sulaukė ir palankios finansinės situacijos. Šiuo metu mes su dideliu džiaugsmu skiname gausų rudeninį renginių derlių.

Gavus Lietuvos kultūros tarybos pritarimą bei dalinį finansavimą, „Židinio“ bibliotekoje visus metus vyksta projektų „Keliaujančio knygų portfelio paslaptys“ ir „Aukštaitiška dėlionė“ renginiai. Prasidėję pavasarį, jie džiugino mūsų lankytojus visą vasarą, o rudeniop ir vėl nemažai jų užderėjo: tik spėk suktis, dalyvauti, domėtis. Gyvenimas bibliotekoje ir už jos ribų virte verda, nes dalyvių būrys tikrai gausus: Saulėtekio ir Vyturio progimnazijų bei Nevėžio pagrindinės mokyklos ketvirtų klasių moksleiviai, o taip pat K.Paltaroko gimnazijos šeštokai.

Šią savaitę projektų partnerius pakvietėme į susitikimą su knygų autore ir sudarytoja Danute Kandrotiene.

Į svečius atvykusi ir gausų jaunųjų skaitytojų būrį į biblioteką surinkusi rašytoja pristatė ne tik savo knygą „Spintos istorijos“. Susitikimo metu jai užteko laiko parodyti leidyklos „Debesų ganyklos“ šviežiausias naujienas, pavartyti ir paskaityti seniau leistas knygeles, ne tik vaikystės prisiminimais, o ir saldainiais pasidalinti. Mums , renginio organizatoriams ir dalyviams, susidarė įspūdis, kad kuo įdomesnis renginys, tuo greičiau bėga laikas. Iš trijų mokyklų- projekto partnerių—susirinkę moksleiviai puikiai spėjo ir atsakymus į savo klausimus išgirsti ,ir knygeles pavartyti , o kai kurie ir saldainių paragauti.

Prisiliesti prie vieno iš seniausių Aukštaitijos krašto amatų – puodžių – turėjo galimybę kito projekto dalyviai.

Nuvykę į Panevėžio meninės keramikos įmonę UAB „Midenė“, jie buvo supažindinti su jos veikla ir netruko įsitikinti, kad puodžių amato raida pažengusi oi kaip toli. Svetingi šeimininkai parodė visus keramikos gamybos etapus: nuo eskizo iki akį džiuginančio nuostabaus meno dirbinio. Po pažintinės ekskursijos moksleiviai turėjo galimybę ir patys pabandyti lipdyti iš šamotinio molio. Pasitelkus į pagalbą savo kūrybiškumą, pridėjus kruopštumo ir rankų miklumo, išklausius darbuotojos Ingos patarimus ir konsultacijas, jau po geros valandos akis džiugino pirmieji rezultatai. O prabėgus (ir vėl įtartinai greitai) dar valandai, darbai buvo išpuošti detalėmis, kruopščiai išdailinti, nudažyti ir palikti išdegti.

Geriausias renginio įvertinimas mūsų, bibliotekininkų, nuomone yra dalyvių nenoras kad jis baigtųsi. Kaip bebūtų gaila, bet susitikimai, edukaciniai užsiėmimai ar pažintinės kelionės turi pradžią ir pabaigą. Guodžia tik viena mintis: nei vienas iš projektų projektas dar nesibaigia ir jūsų laukia konkursai, viktorinos, susitikimai su knygų autoriais ir net valgių degustacija. Sekite informaciją ir būtinai dalyvaukite. Būkite tarpe tų, kuriems laikas bėga nors ir greitai, bet tikrai turiningai.

„Židinio“ bibliotekos vyresn.bibliotekininkė Lolita Pranienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: