„Židinys” garsiai pasakė „Stop” plintančioms patyčioms

Šiemet „Vaikų linija“ šeštą kartą inicijavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2015”, kviesdama aktyviai dalyvauti Lietuvos mokyklas, darželius, bibliotekas, kitas organizacijas, partnerius ir rėmėjus. Kiekvienas galėjo savo veikla ir elgesiu prisidėti prie patyčių mūsų šalyje stabdymo, skleidžiant draugystės ir gerumo idėjas.

Šiais metais „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyve tapo ir „Židinio“ biblioteka (Nemuno g.76), palaikanti gyvenimo be patyčių idėją. Bibliotekoje vyko popietė, skirta patyčių prevencijai „Pamatyk. Išgirsk. Suprask“, kurioje dalyvavo „Nevėžio” pagrindinės mokyklos šeštokai su socialine pedagoge Gintare Dragūniene. Moksleiviai dalinosi mintimis apie patyčias, sužinojo, kaip atskirti jas nuo blogo elgesio. Bibliotekininkė pasakojo, kad net du iš trejų Lietuvos mokinių yra susidūrę su patyčiomis. Daugiausia jų patyrė berniukai (31,2%), o iš kitų tyčiotis taip pat daugiausia linkę berniukai (29,8 %). Vaikai žiūrėjo filmukus apie patyčias virtualioje erdvėje, klausėsi įžymių žmonių prisiminimų apie mokyklose patirtas patyčias.

Popietės metu „virė” karštos diskusijos. Vaikai patys vaidino situacijas, kuriose vieni buvo neutraliais stebėtojais, kiti stebėtojais palaikančiais auką, o tretieji – palaikančiais skriaudėją. Žaisdami žaidimą „Pasityčiojai – mokėk atsiprašyti” vaikai suvokė, kad visos patyčios niekada, net ir atsiprašius, neužsimiršta – jos palieka randus visam gyvenimui.

Moksleiviai sužinojo , kad patiriant patyčias, reikia jokiu būdu ne tylėti, o kreiptis į Vaikų liniją telefonu 116111, į tėvus, į mokytojus, o jei virtualioje erdvėje – į www.epolicija.lt

Renginio metu biblioteka ir svečiai garsiai pasakė „stop“ plintančioms patyčioms.


Lina Kučinskienė
Vyresn. bibliotekininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: