Foto Dalios Meškonytės archyvo

Žiedinis žygis Paliūniškis-Paliūniškis

Birželio 19 d. apjungę jėgas Paliūniškio kaimo bendruomenė ir klubas „X kilometrų“ surengė žygį „Pagauk vėją“. Registruojant ir sutinkant, atliekant kitus darbus talkininkavo Paliūniškio bendruomenės pirmininkė Lijana Kubilienė ir valdybos nariai.

Žygyje dalyvavo bendruomenės nariai ir žygiuotojai iš Panevėžio ir kitų vietovių. Žygis prasidėjo nuo Paliūniškio progimnazijos. Jis ėjo per Kašiaburį, Įstricą, Mitabynę, Margius, Žaliąją girią. Apsukę 12 arba 25 kilometrų ratą keliautojai vėl sugrįžo į Paliūniškį. Kašiaburio kaime sustota prie šio kaimo kryžiaus. Įstricoje apžiūrėti atminties ženklai partizanams desantininkams ir buvusiai Įstricos mokyklai. Pasidomėta informacine lenta apie kaimų laukais pravingiuojantį Įstrą ir miško keliu pasukta Mitabynės link.

Praeita trišalė kryžkelė, kurioje 1994 m. atsodintas ąžuolas ir eglių ratelis. Už poros šimtų metrų prieitas 2021 m. rudenį pastatytas stogastulpis čia augusiai Mitabynės (Dievo) pušiai. Man teko atsitiktinumas susitikti keliaujančius žmones prie Mitabynės pušies ir jiems papasakoti apie šio kaimo istorinė praeitį. Užsukta į visai netoli esančią 1945 m. sudegintą Savickų sodybą, aplankyti paminklai, Savickų šeimos kapas. Tolėliau pastovėta prie buvusių Mitabynės kaimo gyventojų 2010 m. pastatyto kryžiaus, pasukta Margių kaimo link.

Tarpinis sustojimas pailsint, pasistiprinant buvo prie didelio akmens su dekoratyviu užrašu „Margiai“ šalia Pažemeckų sodybos. Toliau skė sudėtingesnis maršrutas per Vidušilį, pro Klmbalos durpyną. Sutojimas atsigerti karštos arbatos iš garuojančių puodų. Mitabynės keliu pasukta link Vabalninko kelio, praeita šalia Įstricos, sustota buvusioje karinėje vadavietėje (dabar muziejinė ekspozicija). Išeita ant asfalto atvingiuojančio per Žaliąją ir per gyvenvietę sugrįžta į mokyklos teritoriją.

Žygio dalyvius lydėjo geras be lietaus oras, puikūs bendrakeleiviai, smagi nuotaika. Žygio dalyviams įteikti žygio diplomai.

Foto Dalios Meškonytės archyvo

Ona Striškienė, Panevėžio žygeivių klubo narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: