Žiemai galas, o mums linksmybės

Žiemai galas, o mums linksmybės

1031
0
DALINTIS
Užgavėnės Žemynos progimnazijoje.

Įvairiausiomis Užgavėnių kaukėmis pasipuošę, blynais, spurgomis nešini rinkosi antradienį „Žemynos“ progimnazijos mokiniai į mokyklą. Klegėjo, čiauškėjo, šoko, dainavo, vieni kitus skanumynais vaišino.

Įdomiausias renginys vyko mokyklos kieme. Čia Kanapinio ir Lašininio komandos varžėsi virvės traukimo rungtyje. Paskui visi norintys išbandė jėgą ir taiklumą daužydami molinius puodus. Čigonėlės žadėjo laimę išburti, Kanapinis su Lašininiu šiaudų prikimštais maišais vienas kitam kailį vanojo, o visi kiti smagiai juokėsi ir šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ žiemą varė.

Žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventę papuošė Morės sudeginimas. Gražus degančios ugnies reginys, įkvepiantis viltį, kad viskas, kas tamsu, šalta, bloga, sudegs ir suklestės šviesa, šiluma, gėris. Džiugu, linksma, kad žiema išvaryta ir kad senosios lietuviškos tradicijos neužmirštos.


Aušra Vaitkienė

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.