Žiemos gėrimai su spygliais ir šonine: ne visi drįstų paragauti

Martyna Feser, šeimininkaujanti Klaipėdos širdyje esančiame gastrobare, kokteilių miksologijos gebėjimais stebina ne tik lietuvius, bet ir pasaulį. Tačiau naujausiais savo eksperimentais ji meta iššūkį ne tik tradicinio alaus mėgėjams, bet ir visiems savo gastrobaro svečiams. Siekdama pabrėžti ir išryškinti apynių skonio natas, alaus kokteilius ji gardina neįprastais ingredientais – net pušų spygliais ar kepta šonine.

Už baro jau nemažai metų besisukanti Martyna teigia, jog gaminant alaus kokteilius taisyklės išlieka tos pačios – svarbiausia į viską žvelgti kūrybiškai ir nebijoti eksperimentuoti. Mergina teigia, jog pati šiems gėrimams visuomet stengiasi rinktis sezoninius, vietinius ingredientus, todėl už savo baro siūlo tikrai autentiškus ir neatkartojamus gėrimus.

„Sugalvojusi kurti šiuos kokteilius iš karto žinojau, jog norėsiu naudoti ingredientus ir augalus, augančius mūsų regione. Tačiau žiemos metu jų beveik nėra, tad natūraliai žvilgsnis nukrypo link pušų. Atsimenu, jog pirmajam kokteiliui norėjau miške prisirinkti pušų pumpuriukų. Nespėjusi nusprendžiau užsukti į parduotuvę, tikėdamasi jų gauti ten.

Pušų pumpuriukų neradau, tačiau pardavėjas patarė, jog trintuvo pagalba sutrynus pušų spyglius ir juos nukošus, galima gauti žalią, pušų aromato vandenį. Išbandžiusi šį metodą maloniai nustebau – gavosi pajūrio miškais kvepiantis ingredientas. Į jį užmerkiau greipfrutų žievelių, įvairių prieskonių bei žolelių ir nusprendžiau sumaišyti su nefiltruotu lageriu. Taip gimė pirmasis mano alaus kokteilis – Pušų Tektonika“, – pasakoja gastrobaro „Švyturys B-House“ vadovė M. Feser.

Neįprastiems skoniams išgauti naudoja ir rūkytus vaisius bei daržoves

Kurdama alaus kokteilius Martyna neapsiriboja augalais ir prieskoniais – sudėtinėmis dalimis tampa ir rūkyti ananasai, agurkai ar net keptos šoninės gabaliukai. Be to, pasak gastrobaro šeimininkės, eksperimentuoti galima ne tik su ingredientais, bet ir su įvairiomis alaus rūšimis – tiesiog reikia pajausti, kokie skoniai jose išryškėja, kaip juos dar labiau pastiprinti.

„Vienas populiariausių mūsų kokteilių – Chilling in Čilė – gaminamas iš lengvesnio kvietinio alaus, karamelizuotų rūkytų ananasų, čili pipiriukų ir laimo. Idėja gimė pažvelgus į mūsų virtuvę, kurios vienas pagrindinių akcentų – rūkykla. Todėl pagalvojau, kad šį dūmą būtų galima įkomponuoti ir į alaus kokteilius“, – pasakoja M. Feser.

Pasak merginos, kokteilių paragavę žmonės juos vertina įvairiai – vieni nustemba ir netradicinį skonį vadina „įdomiu“, kiti – mėgaujasi ir į gastrobarą užsuka būtent dėl jų.

Žiemos metui tinka karšti kokteiliai su pipirais

Martyna pabrėžia, kad gamindama alaus kokteilius visuomet stengiasi atsižvelgti ir į sezoniškumą – naudoti žoleles ir augalus, kuriuos galima rasti aplink. O atėjus šaltiems orams gimė ir naujausias merginos eksperimentas – karšto alaus kokteiliai.

„Šie kokteiliai žmones nustebino, nes karšto alaus nelabai kur paragausi. Iš dalies todėl, jog paruošti lūkesčius atitinkantį karštą alų gana sudėtinga. Kai pirmą kartą jį užkaitinau, dingo visa angliarūgštė, visas jo saldumas, gerti nesinorėjo. Tačiau eksperimentų dėka atradau, kad kaitinimui labai tinka šviesusis elis, kurį pagardinus kinrožėmis bei kvapniaisiais pipirais gaunasi labai geras gėrimas“, – apie atradimus pasakoja Martyna Feser.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: