AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2019-01-18

Žiemos traumos: jų galima išvengti

Sveikatos specialistai įspėja: gatvės slidžios, o įvairias traumas patyrusių žmonių daugėja. Bet jie turi ir patarimų, kaip išvengti rimtesnių susižeidimų griūnant.

Permainingi orai neretai sukelia pavojų įvairaus amžiaus gyventojams ne tik dėl galimybės peršalti, bet ir stipriai susižeisti netikėtai paslydus. Griuvimai – viena dažniausių susižalojimų priežasčių, ir yra pavojingiausi vyresnio amžiaus žmonėms.

Visgi, tikimybė sumažinti traumų riziką yra. Tereikia tam tinkamai pasiruošti ir neskubėti. Neretai išbėgus į lauką anksti rytą, ar po darbo gali būti apsnigtas ir nepastebimas ledo sluoksnis, ant kurio dažniausiai paslystama. Itin pavojinga, jei ledu padengti laiptai.

Visgi, jei kritimo išvengti nepavyksta, smūgio įtaką galima kiek sumažinti, o gal net išvengti lūžių.

Kaip padaryti mėgstamus batus mažiau slidžiais, atsakymą turi batsiuviai. Pastarieji gali uždėti priklausomai nuo medžiagos kokybės, kelis eurus kainuojantį neslidų puspadį.

Jei traumos išvengti nepavyko, sumuštą vietą pirmiausia reikėtų šaldyti, o skausmui bei tinimui nepraeinant ir po kurio laiko, kreiptis į medikus.

Anot Jūratės Valentinavičienės, nemaloniausias gydymas laukia tų, kurie vengia eiti pas medikus nepastebėję lūžio ar skilusio kaulo. Kaulams suaugus netinkamai dažniausiai laukia sudėtingos operacijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: