Žinia jaunimui – „Būk geresnis už geriausius!“

Gegužės 7 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete paminėta Europos jaunimo savaitė, kurios tema: jaunų žmonių dalyvavimas darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto industrinių technologijų vadybos III kurso studentai, vadovaujami dėstytojos doc. Nidos Kvedaraitės, siekdami įsigilinti į aktualią šios temos problemą įgyvendino savo semestro projektą – organizavo renginį „Būk geresnis už geriausius“.

Renginio pirmos dalies metu buvo galima sužinoti, kokios specialybės šiandien paklausiausios, kaip įsilieti į verslo sūkurį, taip pat daugiau sužinoti apie Erasmus galimybes. Reikalingiausias ir patraukliausias 2015 m. specialybes Lietuvoje pristatė Panevėžio teritorinės Darbo biržos Jaunimo darbo centro vedėja Skirmantė Danylienė.

Apie tai, kokios darbuotojo savybės reikalingos ir kurios ugdomos jau dirbant įmonėje, bei kodėl verta įkurti savo verslą, sėkmės istoriją pasakojo žinomas miesto verslininkas Marius Goštautas – „Auresa“ oficialaus Toyota atstovas Panevėžyje direktorius. M. Goštautas atskleidė, kad reikia didelio noro ir šiek tiek pastangų, kad galėtum kopti karjeros laiptais aukštyn.

Erasmus programos galimybes pristatė, DOREA Educational Institute (Cyprus) ERASMUS+ programos koordinatorė Justina Pluktaitė. Taip pat savo asmenine patirtimi ir įspūdžiais pasidalino pagal šią programą keliavęs ir studijavęs užsienyje, Darius Velička. Buvęs KTU studentas ragino visus naudotis Erasmus programa ir nepraleisti progos kol dar studijuoja. Studijos ir praktika užsienyje D. Veličkai suteikė labai daug naudos ieškant darbo ir jau dirbant.

Savo įspūdžiais apie Lietuvą pasidalino Eramus programos mainų dalyviai, atvykę studijuoti į Panevėžį. Studentai džiaugiasi aukšta studijų kokybe ir stebisi mėlynomis Lietuvos žmonių akimis.

Antroje renginio dalyje susirinkę moksleiviai turėjo galimybę pasireikšti komandiniame darbe ir pagamintį tokį produktą, kuris būtų ne tik inovatyvus, techniškai tvirtas bet ir toks, kuris būtų patrauklus rinkoje. Su šia užduotimi geriausiai susitvarkė Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleiviai. Jie į savo mokyklą išsivežė pagrindinį prizą – planšetinį kompiuterį.

Studentų vadovė doc. Nida Kvedaraitė po renginio sakė: „Tai buvo pirmoji mano su III kurso Industrinių technologijų vadybos studentais patirtis, rengiant ir pristatant studentų semestro projektinį darbą, kuris ne „atgulė“ popieriuje, o buvo realizuotas praktikoje. Labai tikiuosi, kad šis projektas taps gražia tradicija ir prisidės prie ES jaunimo savaitės renginių mieste“.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *