Žinomi Lietuvos tėčiai atskleidė, kokie jausmai užklumpa per Tėvo dieną: nuoširdus vaikų dėmesys džiugina širdį ne tik švenčių proga

Atėjusi vasara kartu atsineša ir ypatingą šventę – Tėvo dieną. Būtent šia proga žinomi Lietuvos tėčiai prakalbo apie sulaukiamas staigmenas iš vaikų, tėvystės rūpesčius ir po jų liekantį laiką sau. Operos solistas Merūnas Vitulskis, šefas Dilanas Dampella Gamage, boksinininkas Daugirdas Šemiotas ir renginių vedėjas Remigijus Žiogas – visi jie vieningai tvirtina, kad tėvystė į gyvenimą atnešė didžiulį džiaugsmą ir vidinę pilnatvę.

Pirmąjį birželio sekmadienį Lietuvoje yra minima Tėvo diena. Operos solistas Merūnas Vitulskis atvirauja, jog pačiam augus be tėvo, ši diena prasmę įgavo tik kuomet jo šeimoje atsirado vaikai. Du charizmatiškus berniukus Ajų ir Herkų auginantis vyras tvirtina, kad tėvystė – itin atsakingas gyvenimo žingsnis, įnešantis neapsakomos atsakomybės jausmą.

„Aš pats augau be tėvo, o senelis mirė būdamas keturiasdešimties metų, todėl Tėčio dienos reikšmė išaugo pačiam tapus tėčiu ir ta reikšmė kasmet vis stiprėja, nes imi suprasti savo, kaip tėvo, vertę, žinai savo įsipareigojimus ir tą prisirišimą prie savo vaikų. Tėvo vaidmuo yra labai didelė atsakomybė, mat reiškia galvoti apie vaikų ateitį, gerovę, psichologinį jų stabilumą”, – pasakoja Merūnas.

Operos solistas teigia, jog namuose neturi tradicijos kaip nors išskirtinai paminėti Tėvo dieną ir labiau vertina dėmesį bei rūpestį, kurio sulaukia ir kuriuo dalinasi kasdien.

„Mes stengiamės vienas kitam dėmesį rodyti ir eilinę dieną, ne tik švenčių progomis. Turbūt visi vaikučiai daro tėveliam visokius darbelius darželiuose, mokyklose. Kartais jaučiasi, kuomet vaikas daro tik dėl to, kad liepiama, tačiau labai smagu, kada matai, jog prie dovanos buvo nuoširdžiai stengtasi ir dirbta, siekta tave nustebinti. Įsimintiniausia staigmena buvo Ajaus ir Herkaus išmokta dainelė „Skėti, skėti mums padėk ir tėvelio pagailėk, ir mamytės pagailėk, tėtis sėdi pasislėpęs“. Tai buvo pati pirma jų dainelė, todėl aš labai gerai ją atsimenu“, – juokiasi Merūnas.

Merūnui antrina ir boksininkas Daugirdas Šemiotas, teikdamas, jog Tėčio dienai didelės reikmės neskiriantis, tačiau visuomet besidžiaugiantis, kuomet sulaukia netikėto sveikinimo iš paauglio sūnaus Nikolo.

„Vaikystėje piešinėlių iš vaikų turbūt yra gavę visi tėvai. Tačiau sūnaus dėmesys, kad ir koks jis bebūtų, man yra be galo svarbus. Aš džiaugiuosi, jog augdamas jis supranta tokius dalykus, juos vertina, jam šeima visuomet yra pirmoje vietoje ir ta šiluma, sklindanti iš jo širdies, yra didžiausias džiaugsmas man, kaip tėčiui“, – pasakoja Daugirdas.

Džiaugsmo netrūksta ir šrilankiečio virtuvės šefo Dilano Dampellos Gamage namuose. Jau dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis vyras džiaugiasi šeimos pagausėjimu – lygiai prieš mėnesį jam gimė dukra Deilina. Antrą kartą tėvu tapęs Dilanas tvirtina, jog šį kartą aplankė visai kitokie jausmai nei prieš pusantrų metų gimus pirmajam vaikui sūnui Neidui.

„Vienas dalykas yra kuomet gimsta pirmas vaikas, kitas dalykas kuomet gimsta dukra. To aš labai norėjau, jog šeimoje būtų vienas sūnus, viena dukra. Tai yra tikras svajonės išsipildymas, geriausias dalykas nutikęs gyvenime“, – džiaugsmo neslepia šrilankietis.

Dilanas atvirauja, jog su mylimąja Renata nerimavo, kaip naująją šeimos narę priims jų sūnus Neidas. Tačiau berniukas greitai priėmė vyresniojo brolio pareigas ir nustebino tėvus savo rūpesčiu ir meile mažajai sesutei.

„Mes tikrai galvojome, ar Neidas nepavydės, kuomet į šeimą ateis dar vienas vaikas. Juk iki tol jis buvo vienintelis namų karalius, gaunantis visą dėmesį ir meilę. Tačiau iš tikrųjų net nustebino, kaip jis pirmą dieną jau ėmė rūpintis sesute. Jis ją myli, nedaro nieko piktybiškai. Tai yra dar vienas didžiulis džiaugsmas, mat netikėjome, kad viskas taip gerai susiklostys“, – sako Dilanas.

Iš Šri Lankos kilęs virtuvės šefas pasakoja, jog dėl pandemijos teko atšaukti ilgai planuotą kelionę į gimtinę. Jis jau keletą metų gyvai nematė savo tėvų, o šie – vis nekantrauja, kada galės pažinti ir laiką praleisti kartu su anūkais.

„Seniau nebuvo minties švęsti Tėvo dieną. Šri Lankoje ji yra minima trečiąjį birželio sekmadienį, tačiau gimtinėje nebuvau jau kone ketverius metus. Buvome suplanavę kelionę, bet dėl pandemijos nepavyko išvykti. Mano tėvai labai laukia, kada galės pamatyti gyvai anūkus. Galbūt pavyks šią žiemą nuskristi, nes nuo rugsėjo, kai prasideda šiltasis sezonas Šri Lankoje, yra geriausias laikas keliauti“, – teigia Dilanas.

Tris vaikus auginantis renginių vedėjas Remigijus Žiogas atvirauja, jog kasdien dirbdamas su įvairiomis šventėmis, pačiam namuose rengti specialių progų kartais jau nebesinori. Ir nors vyras tvirtina, kad dėmesio iš vaikų netrūksta, jam daug svarbiau tą dėmesį suteikti augančioms atžaloms.

„Būti tėčiu man yra be galo svarbu. Tai didžiulė išsipildžiusi svajonė, mat visuomet norėjau turėti tris vaikus, žmoną, namą. Mano darbas yra kasdien susijęs su šventėmis, todėl didelės reikšmės Tėčio ar Mamos dienai neskiriame. Kartais tiesiog norisi ramybės, mat mažieji namuose nuolat tai sutaria, tai nesutaria, nuo penktos valandos vakaro yra išgyvenimo klausimas, bet tai ir rodo, kad esame gyvi, turim poreikių ir kad esame žmonės. Mano didžiausia šventė yra pabūti su žmona, be vaikų, kartu pasidžiaugt, kad mes juos turim“, – teigia Remigijus.

Visi šie tėčiai Tėvo dienos proga gavo specialią dovaną, kurią įsteigė internetinė grožio prekių parduotuvė „Klipshop“. Jos vadovas Justinas Valiūnas pasakoja, jog vyrai iš prigimties nelinkę savo išvaizdos prižiūrėti taip, kaip tą daro moterys, tačiau besikeičiantis visuomenės požiūris po truputi griauną šį stereotipą ir į grožio industriją įneša vis daugiau produktų ir paslaugų, skirtų būtent vyriškos išvaizdos puoselėjimui.

„Kalbant apie grožio priemones, neretai vyrams užtenka žmonos turimo šampūno, tačiau mes tą ir bandom pakeisti, sakydami, kad yra vyriškos priemonės, skirtos būtent jiems. Tradiciškai vyrai yra linkę prižiūrėti savo plaukus ir barzdą, tačiau kūnas susidaro iš daug daugiau: yra ir kojos, ir rankos, nosis ir ausys, veidas ir dar daug kūno dalių, kurios taip pat reikalauja priežiūros. Viena didžiausių vyrų klaidų, yra mažas dėmesys skiriamas rankų ir kojų priežiūrai. Galbūt jiems nėra drąsu nueiti pasidaryti manikiūro ar turėti rankų kremą, asmeninę namų dildę ar net nagų žirklutes“, – pasakoja „Klipshop“ vadovas.

Grožio srities verslą turintis Justinas teigia, jog Tėčio diena yra puiki proga padaryti išimtį ir pasirūpinti savo išvaizda. Specialiai vyrams skirtos priemonės yra gera išeitis ir mylinčioms moterims, norinčioms palepinti savo vyrus.

„Rekomenduočiau pradėti nuo paprastų dalykų: parinkti specialų šampūną ar dantų pastą, o gal prabangesnį skustuvą barzdai. Norisi, kad žmogus pajustų aukštesnės kokybės prekės skirtumą. Jeigu pradėsime nuo kojų priežiūros, didelė tikimybė, kad vyras nepasistūmės labai toli, bet jeigu pradėsime nuo paprastų dalykų, kaip vyrų odai skirtas rankų kremas, tuomet galbūt jis atras ir savo grožio ritualus”, – tvirtina Justinas

Šią specialią „Klipshop“ įsteigtą dovaną jau išbandęs Remigijus Žiogas pasakoja, jog norint suprasti gautų produktų paskirtį prireikė žmonos pagalbos. Vyras tikina iki tol pasitenkinęs vos su dantų šepetėliu ir šampūnu, tačiau paskatintas mylimosios, į savo rutiną ketina nuo šiol įtraukti ir daugiau priemonių, skirtų būtent vyro grožio puoselėjimui.

„Gavus specialų rinkinį, pirma pagalvojau, jog bus puiki dovana kažkam, tačiau žmona to neleido, liepė naudoti ir prižiūrėti savo išvaizdą. Ji paaiškino ką gavau, kaip tuos produktus tinkamai naudoti ir dabar Tėčio dienos proga galėsiu pasidaryti sau namuose tikrą SPA“, – juokiasi Remigijus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: