Žinomos moterys pradėjo akciją „Maltiečių Velykos“

Jau trečius metus iš eilės Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) organizuojama akcija „Maltiečių Velykos“ tapo gražia tradicija, pradžiuginančia net 25-iuose miestuose savanorių globojamus žmones. Šių metų akcija išskirtinė – jai startą davė žinomos Lietuvos moterys: kartu su Vaikų dienos centro auklėtiniais kiaušinius margino dizainerė Kristina Kruopienytė, atlikėja Erica Jennings bei kompozitorė Eglė Sirvydytė. Margučiai, kaip dėmesio ir gerumo ženklas, bus padovanoti maltiečių globojamiems seneliams.

„Matiečiams Velykos – tai nėra tik šventė, kurios metu dažomi margučiai, susitinkama su artimaisiais ar sėdama prie vaišėmis nukrauto stalo. Per kiekvienas didžiąsias šventes parodome dėmesį ir gerumą tiems, kuriems jo labai trūksta: skurstantiems, vienišiems seneliams, neįgaliesiems, sunkiomis sąlygomis augantiems vaikams, – sako MOPT generalinis sekretorius Eitvydas Bingelis. – Žinomų žmonių skirtas laikas ir parodytas dėmesys mūsų mažiesiems globotiniams paliks neišdildomą įspūdį, tuo tarpu seneliams padovanoti margučiai bus gražus ženklas ir parodytas dėmesys vienišam žmogui. Turbūt retas pagalvoja, kaip liūdna didžiąsias metų šventes sutikti vienam. Labai kviečiame visus per Velykas sušildyti savo dėmesiu artimuosius, prisiminti vienišus ir bent minutę savo dėmesio skirti jiems.“

Vienišiems seneliams skirtus margučius vaikai ir žinomos moterys dažė keliais būdais: tradiciniais – su žolelėmis, svogūnų lukštais, įprastais kiaušinių dažais bei vašku. Atlikėjai E. Jennings tai buvo pirmasis margučių dažymas, tad paliko ne ką mažesnį įspūdį nei vaikams: „Apie Velykų tradicijas ir margučių dažymą pirmą kartą išgirdau tik atvykusi į Lietuvą, Airijoje mes tokių tradicijų neturime. Pats margučių dažymo procesas man pasirodė labai įdomus. Būtinai pamėginsiu dažyti kiaušinius savo šeimoje – turėsime ką veikti su vaikais! Manau, tai tikrai puikus būdas prasmingai ir linksmai praleisti laiką su šeima“.

Renginį vedusi etnologė Rita Balsevičiūtė, persirengusi Velykų bobute, renginio dalyviams papasakojo apie lietuvių liaudies Velykų šventės papročius, tradicijomis, kurių laikosi savo šeimoje, pasidalino ir žinomi žmonės: visiems svarbiausia tradicija – susirinkti su šeima prie bendro pusryčių stalo. E. Sirvydytė prisiminė vienas išskirtines Velykas, kurias šventė plaukdama baidarėmis, o dizainerė K. Kruopienytė prasitarė, kad margučių dažymu šeimoje rūpinasi būtent ji, todėl kiekvienais metais stengiasi juos dažyti vis kitokiu būdu, o spalvos dažniausiai būna tokios, kokios vyravo paskutinėje kolekcijoje. Žinomos moterys taip pat negailėjo sveikinimų MOPT globojamiems seneliams bei visiems kitiems: E. Sirvydytė kvietė visus prisijungti prie bundančios gamtos – gyventi ta pakilia nuotaika, o dizainerė linkėjo džiaugtis kiekviena akimirka ir mus supančiais žmonėmis.

Iš karto po renginio maltiečiai kartu su margučiais išskubėjo pas senelius. Per kelias dienas maltiečiai planuoja aplankyti savo globojamus senelius visoje Lietuvoje: Kaune, Zarasuose, Rokiškyje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Šilutėje, Kelmėje, Vilkaviškyje ir daugelyje kitų miestų. Taip pat vyks daugybė šventinių renginių centrinėse miestų aikštėse, bažnyčiose, senelių namuose ir pan.  Šiais metais akcija „Maltiečių Velykos“ rengiama ir visuose 10-yje maltiečių Vaikų dienos centrų ir neseniai įkurtame Jaunimo dienos centre Aukštadvaryje. Senelius lankys ir su Šv. Velykomis sveikins ne tik šių centrų vaikai, tačiau ir Jaunieji maltiečiai, veikiantys 28-iuose Lietuvos miestuose.

Maltiečių savanoriai Lietuvoje nuolat globoja 2 tūkst. sunkiai sergančių, vienišų senjorų, visoje Lietuvoje veikia 11 vaikų dienos ir jaunimo centrų, rūpinamasi keliais šimtais neįgaliųjų ar kitokių sveikatos problemų turinčių žmonių. Pasak E. Bingelio, pagalbos poreikis yra kur kas didesnis, tačiau tam reikia visuomenės pagalbos. Nesunkiai galėtų padėti kiekvienas, skirdamas 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio maltiečiams, tai juk nieko nekainuoja. Daugiau informacijos apie maltiečius ir paramą jiems svetainėje: http://maltieciai.lt/2-procentai/.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: