AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Žinoti NAUDINGA!

Europos Parlamentas supaprastino kai kurių dokumentų pateikimą ES institucijoms. Panevėžio miesto savivaldybė kviečia gyventojus į tai atkreipti dėmesį ir nepermokėti už dokumentų išdavimą.   

Prieš pateikdami kitų ES valstybių institucijoms nebeprivalote tvirtinti Apostille ar išversti į kitą kalbą gimimo, mirties, santuokos išrašų, santuokai sudaryti kliūčių nebuvimo pažymos, pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą, jei prie jų pridėsite daugiakalbę standartinę formą. Pastaroji jokios savarankiškos galios neturi – visada turi būti paduodama su atitinkamu dokumentu.

„Nemažai panevėžiečių gyvena ne Lietuvoje ar planuoja mokytis užsienyje. Norint studijuoti kitų šalių aukštosiose mokyklose reikia valstybinėms institucijoms pateikti gimimo liudijimus, tvarkantis įdarbinimo reikalus prireikia santuokos išrašų. Būna, kad panevėžiečiai į apskaitą Lietuvoje nori įtraukti užsienyje gimusį vaiką ar sudarytą santuoką. Gauti pažymą, kad nėra kliūčių sudaryti santuoką užsienyje. Tokiais atvejais tekdavo ištverti varginančias procedūras ir, be abejo, patirti nemažai išlaidų. Vasarį įsigaliojusi naujovė šias problemas išsprendžia“, – sako Civilinės metrikacijos skyriaus (CMS) vedėja Loreta Guokė.

Iki šiol žmonės, privalantys pateikti tokius dokumentus kitų ES šalių valstybinėms įstaigoms, turėdavo pirmiausia patvirtinti jų autentiškumą (Apostille), o paskui išversti tos šalies valstybine kalba. Dabar įvesta daugiakalbė standartinė forma, tad dokumentai bus tvarkomi  sparčiau, paprasčiau ir, žinoma, kainuos žymiai mažiau.

CMS (Respublikos g. 25) primena: mokestis už gimimo, mirties, santuokos įrašų išrašo išdavimą sudaro 2,9 Eur, kliūčių nebuvimo sudaryti santuoką pažyma – 6 Eur. Jei paprašysite pridėti daugiakalbę standartinę formą, papildomai sumokėsite 2,9 Eur. Taigi iš viso atitinkamai 5,8 arba 8,9 Eur. Tuo tarpu anksčiau visa tai atsieidavo apie 50 Eur (dar 15-20 Eur kainuoja Apostille, prisidėdavo vertėjo paslaugos).

Supaprastintas ir pažymos apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą pateikimas kitų ES šalių valstybinėms institucijoms. Pažymas pasiimsite Savivaldybės priimamajame – Laisvės a. 20, 9-oji ir 10-oji darbo vietos, arba Dariaus ir Girėno g. 6. Paprašius bus išduota ir daugiakalbė standartinė forma. Jos vėlgi gali prireikti užsienyje. Šiuo atveju už daugiakalbę standartinę formą mokėti nereikia.

Daugiau informacijos – tel. 501 282, 501 362.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button