Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Zita Kelmickaitė kvies pasikalbėti apie pasaulio lietuvius

Spalio 11 d. (penktadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka (Respublikos g. 14) kviečia į susitikimą su šalyje puikiai pažįstama etnomuzikologe, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, politine bei visuomenės veikėja Zita Kelmickaite. Vakaro tema – „Pasaulio lietuviai: lietuvybės kaina, lūkesčiai ir ateitis“.

Televizijos laidų „Ryto suktinis“, „Toks gyvenimas“ ir kitų vedėja su filmavimais aplankė ne vieną šalį. Ji viešėjo Kolumbijoje, Argentinoje, Australijoje, Amerikoje, Vokietijoje, Turkijoje ir kitose šalyse, kuriose domėjosi ne vien vietos papročiais, bet ir ten gyvenančių lietuvių likimais. Iš kelionių parsivežusi daugybę istorijų, Z. Kelmickaitė pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis apie lietuvybę pasaulyje.

Energinga, nuolat besišypsanti, žodžio kišenėje neieškanti Zita Kelmickaitė atrodo tarsi turi amžinąjį variklį, kuris ją sukte užsuka rengti televizijos laidas, dalyvauti muzikinių projektų komisijose, įdomiausius siužetus rasti ir atokiame Lietuvos kaime, ir tolimoje egzotiškoje šalyje. Ji prisipažįsta esanti darboholikė, visada turėjusi ir turėsianti ją dominančių užsiėmimų: nuo folkloro rinkimo iki „Nacionalinės ekspedicijos“.  Visur spėjanti, niekad nesiskundžianti, mėgstanti pasipuošti moteris džiaugiasi gyvenimu ir tuo dalijasi su kitais.

Renginys iš bibliotekos projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje“, kuris supažindina su lietuvių išeivijos rašytojais, dailininkais, muzikais, su šiandienos kūrėjais ir klasikais.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close