Žmogaus teisės: ar jos rūpi Lietuvos moksleiviams?

Lietuvos moksleivių sąjungos savanoriai liepos 20-24 dienomis rinkosi Kretingoje, kur vyko vienas didžiausių organizacijos renginių – LMS Vasaros forumas 2015. Renginys buvo skirtas nagrinėti žmogaus teisių bei diskriminacijos temas. Dalyvaudami diskusijose, darbo grupėse, simuliacijose bei viešose paskaitose, moksleiviai stengėsi suvokti bei išreikšti individualią nuomonę socialinės nelygybės temomis.

Moksleiviai buvo skatinami prisiminti savo teises ir pareigas

Pirmąją Vasaros forumo 2015 dieną renginio dalyviai dalyvavo simuliacijoje, kurios pagrindinis uždavinys – suteikti žinių apie galimybių visuomenėje nelygybę, skatinti suvokti galimas priklausymo tam tikrai socialinei mažumai ar kultūrinei grupei pasekmes. Interaktyvių užsiėmimų metu moksleiviai dalijosi mintimis ir nuomonėmis, buvo skatinami pastebėti nuomonių skirtumus, įveikti bendravimo barjerus ir drąsiai reikšti savo nuomonę. Renginyje viešėjo moksleiviai iš Ukrainos, kurie taip pat įsitraukė į diskusijas socialinės atskirties tema visuomenėje bei noriai dalijosi savo mintimis ir idėjomis su Lietuvos moksleivių sąjungos savanoriais.

Siekdami paskatinti žmogaus teisių suvokimą moksleivių tarpe, forumo organizatoriai surengė diskusiją, kurios tikslas – aptarti diskriminacijos bei socialinės atskirties situaciją mokyklose, ar su šia problema yra susiduriama Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenėse. Moksleiviai buvo skatinami suvokti savo teises ir pareigas bei pažvelgti į diskriminaciją visuomenėje iš kitos – jaunuolio, sėdinčio mokyklos suole – perspektyvos. Kelias valandas trukusi diskusija negailėjo rezultatų – renginio dalyviai gebėjo kritiškai pažvelgti į diskriminacijos problemą bei išskirti keliasdešimt idėjų, kaip įmanoma su ja kovoti jau dabar.

Forumo metu gimė 12 naujų projektų

Forumo dalyviai gavo galimybė parengti projektus pilietiškumo, žmogaus teisių bei karjeros ugdymo temomis. Tris dienas trukusioje projektų rengimo simuliacijoje dalyviai susipažino su visais idėjos įgyvendinimo etapais – nuo projekto tikslų išsikėlimo iki partnerių bei rėmėjų paieškos. Simuliacijos pabaigoje visos 12 moksleivių grupių buvo paruošusios po vieną projektą, skirtą spręsti pagrindines Lietuvos moksleivių tarpe sutinkamas problemas. Renginio dalyviai nestokojo originalumo bei idėjų, kokie renginiai bei iniciatyvos jau greitu metu galėtų būti įgyvendinti mūsų šalyje.

Vasaros forumą 2015 vainikavo plati paletė paskaitų: renginyje viešėjo Europos sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, moksleiviai gavo galimybę pasisemti žinių rinkodaros, karjeros ugdymo, informacinių technologijų temomis bei plačiau išgirsti apie tarptautines galimybes. Suorganizuoti Vasaros forumą 2015 padėjo LMS įgyvendinamas „EEA GRANTS NVO programa Lietuvoje“ projektas „Moksleivių atstovavimo įgalinimas jaunimo politikos formavime regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis”.

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti asociacija. Lietuvos moksleivių sąjunga siekia kokybiškai atstovauti visiems Lietuvos mokiniams bei ginti jų interesus. Kai kurie organizacijos tikslai, kurių siekiama veiklos metu, nesikeičia jau ilgą laiką, o kiti suformuluojami atsižvelgiant į naujus moksleivių poreikius bei problemas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: