Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2019-11-15

Žmonės 2020” komisija nusprendė, kas verčiausi tapti apdovanojimų nominantais

Šiemet prestižiniai apdovanojimai „Žmonės 2020” tradiciškai rinks metų geriausiuosius aštuoniose skirtingose nominacijose. Antrus metus iš eilės nugalėtojai bus renkami ne tik visuotiniu balsavimu, bet ir autoritetingos komisijos, kurią šiais metais sudaro aštuonios iškilios asmenybės, atstovaujančios verslo, mokslo, sporto, muzikos, scenos ir kultūros sritims.

Svarų žodį šių metų apdovanojimuose turės drabužių pardavimų platformos „Vinted“ įkūrėja bei „Žmonės 2019“ apdovanojimuose „Metų verslo žmogumi“ išrinkta Milda Mitkutė, vienas žymiausių krepšinio trenerių šalyje ir pasaulyje Jonas Kazlauskas, operos solistas Merūnas Vitulskis, „Kaunas 2020“ vadovė Virginija Vitkienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas, Lietuvos teatro ir kino aktorius Vytautas Anužis, LNK žinių vedėjas Gintaras Deksnys  ir žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė.

Ketvirtadienį garbinga „Žmonės 2020” komisija rinkosi į ypatingus pusryčius „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ restorane „Telegrafas“, kuriame turėjo galutinai nuspręsti, kurie visuomenėje pasižymėję žmonės yra verčiausi tapti pretendentais į „Metų sporto žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“ ir „Metų scenos žmogus“ nominacijas.

„Mylimiausią metų žmogų“ išrinks balsuodami skaitytojai ir žiūrovai, o kas vertas tapti „Metų žmogumi“, nuspręs žurnalo „Žmonės“ redakcija.

Savo įžvalgomis apie „Metų muzikos žmogaus“ nominacijos pretendentus pusryčiuose pasidalinęs Merūnas Vitulskis drąsiai teigia, jog šie metai būtent muzikos pasaulyje buvo itin turtingi. „Šiemet ypač operos pasaulyje yra ne vienas žmogus, vertas tapti geriausiu „Metų muzikos žmogaus“ nominacijoje. Nors  kiekvienas atlikėjas, patekęs tarp nominantų, yra vertas čia būti, man buvo labai nesunku nuspręsti, kas šiemet muzikos pasaulyje Lietuvos vardą garsino labiausiai. Gal sprendimui įtakos turėjo ir tai, kad šį žmogų labai gerai pažįstu asmeniškai, tačiau jo pasiekimai yra nenuginčijami“, – apie savo favoritus, kol kas dar neišduodamas pretendentų, kalba Merūnas Vitulskis.

Tuo, jog šiemet sporto pasaulis buvo turtingas pasiekimų ir įvykių, įsitikinęs ir komisijos narys, treneris Jonas Kazlauskas.

„Nelengva apsispręsti, kas sporto pasaulyje šiais metais yra verčiausias gauti apdovanojimą, kadangi buvo nemažai įdomių ir reikšmingų įvykių, pergalių ir pasiekimų. Šioje srityje tiek kovotojai, tiek krepšininkai, tiek plaukikai pasiekė svarbių pergalių Lietuvai, todėl dar reikės gerai apmąstyti, kurio pasiekimai labiausiai garsino šalies vardą“, – sako Jonas Kazlauskas.

Apžvelgdamas svarbiausius įvykius scenos srityje, aktorius Vytautas Anužis reikšmingiausiais įvardija teatro žmonių pasiekimus ir tikisi, jog būtent jie „Metų scenos žmogaus“ nominacijoje bus sureikšminti labiausiai.

„Šie metai scenos pasaulyje buvo labai intensyvūs ir įdomūs naujais kūriniais ir svarbiomis gastrolėmis užsienyje, kur spektakliai gavo itin aukštus įvertinimus. Reikšmingi, žinoma, ir aukštus įvertinimus užsienyje gavę aktorių sukurti vaidmenys filmuose. Vis tik mano lūkestis, kad „Metų scenos žmogaus“ nominacijoje tarp pretendentų atsirastų ryškiausios dramos teatro figūros, noriu, kad jie būtų įvertinti ir pripažinti, nes būtent teatro žmonėms žinomumo dažnai pritrūksta“,– įžvalgomis dalinasi apdovanojimų komisijos narys Vytautas Anužis.

Kokius pretendentus į kiekvieną nominaciją pusryčių metu išrinko „Žmonės 2020” komisija, viešai paskelbta bus lapkričio 28 dieną, kai ir prasidės visuotinas žmonių balsavimas zmones.lt portale.

„Žmonės 2020” apdovanojimai įvyks kitų metų sausio 23 dieną Vilniaus operos ir baleto teatre ir tiesiogiai per LNK.  Apdovanojimus ves Edmundas Jakilaitis, Jurgita Jurkutė ir Giedrius Savickas.

FOTO – Greta Skaraitienė („ŽMONĖS Foto“)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: