Žmonių nuomonė: laikas grąžinti privalomąją karo tarnybą

Lietuva planuoja vėl į kariuomenę pakviesti šauktinius. Šis klausimas ketvirtadienį svarstomas Seime.

Praeitą savaitę LR Seimo narys P.Narkevičius paprašė Rožyno gimnazijos direktorę A.Adiklienę bei Rožyno bendruomenės pirmininkę R.Šerplienę tarpininkauti rengiant žmonių apklausą. Apklausos tema: “Lietuva planuoja vėl į kariuomenę pakviesti šauktinius. Už ir prieš”. Apklausta buvo apie 500 žmonių, Panevėžio miesto gyventojų.

Šiemet į tarnybą pašaukti kariai 9 mėnesius būtų rengiami batalionuose. Po pusantro tūkstančio karo prievolininkų ketinama pašaukti trečiąjį ir ketvirtąjį šių metų ketvirtį. Taigi iš viso šiemet ketinama pašaukti apie 3 tūkst. vyrų. Per penkerius metus ketinama parengti apie 16 tūkst. šauktinių, kurie taptų ir kariuomenės rezervu.

Kaip ir buvo galima tikėtis, absoliuti dauguma yra už šauktinių kariuomenės grąžinimą. Daugelio žmonių nuomone šauktinių kariuomenės panaikinimas 2008 metais buvo didelė klaida. Tuo pačiu respondentai pabrėžia lygiateisiškumo įgyvendinimą šaukiant tarnauti bei tarnyboje: griežta kontrolė, neleidžianti išsisukti už kyšius, vienodos tarnybos sąlygos nepriklausomai nuo jaunuolio ar tėvų socialinės padėties.

“Matant, kokia aplink mūsų valstybę geopolitinė padėtis, galima drąsiai teigti, jog realus pavojus egzistuoja. Šauktinių kariuomenė užpildytų spragą mūsų šalies gynybos sistemoje. Savo ruožtu jaunuoliai, tarnaujantys savo šaliai, ugdytų pilietiškumą, orumą, bendravimo kultūrą, stiprėtų fiziškai ir dvasiškai. Ne paslaptis, jog dabartiniame šalies gyvenime pilna negatyvių reiškinių: pykčio, nepagarbos, abejingumo, godumo. Gryžę po tarnybos jaunuoliai galėtų šiuos reiškinius pradėti rauti su šaknimis. – sakė LR Seimo narys P.Narkevičius. – Trečiadienį vykusiame Darbo partijos frakcijos posėdyje pristačiau apklausos rezultatus. Manau tai irgi prisidėjo prie to, jog, po susitikimo su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, DP frakcija nutarė pritarti šauktinių kariuomenės įvedimui Lietuvoje.”

“Tokios apklausos labai svarbiais klausimais yra puikus mano atstovaujamų rinkėjų nuomonių barometras. Apklausos, reaguojant į aktualias nūdienos valstybės problemas, bus rengiamos ir ateityje. Ačiū Rožyno bendruomenei bei Rožyno progimnazijos direktorei už pagalbą rengiant šią apklausą.” – pridūrė P.Narkevičius.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: