Petras Auštrevičius (Asm. archyvo nuotr._.

Žodžiai ir darbai kovoje už Ukrainos laisvę

Petras Auštrevičius, Europos Parlamento narys, EP frakcijos „Renew Europe narys, EP Užsienio reikalų komiteto narys.

Prieš porą dienų kartu su kolegomis europarlamentarais ir Prancūzijos Senato narių delegacija grįžome iš Ukrainos. Lankėmės Lvive, Kyjive, rusų karių nusiaubtoje Borodiankoje ir Bučoje.

Dažnam sunku įsivaizduoti realias karo pasekmes. Per rusų siautėjimo mėnesį Bučoje buvo nužudytas bemaž kas penktas miestelio gyventojas, dar šiandien gatvės pilnos sprogmenų skeveldrų.

Kartu su Bučos meru, kuris laimingo atsitiktinumo dėka išvengė žudikų atakos, pačiame miestelio centre pradėjome sodinti Taikos parką. Bučos meras mums kalbėjo be užuolankų: Ukraina atrems agresoriaus atakas, bet šansai išlikti ir išgyventi po karo tiesiogiai priklausys nuo to, ar ukrainiečiai bus priimti į ES šeimą. Ukrainos draugai yra Europoje, o priešo bunkerio vieta taip pat gerai žinoma.

Prancūzijos senatorių apsilankymas Ukrainoje, pasirodo, buvo geras ženklas: rinkimus laimėjęs ir antrai kadencijai perrinktas E. Macronas turės galimybę stiprinti Prancūzijos ir visos ES atsakingos, atviros ir solidarios politikos kryptį. Reikalingas aiškus pažadas dėl Ukrainos integracijos mūsų visų Taikos projekte, mūsų Sąjungoje.

Yra pagrindo tikėti, kad po perrinkimo Prancūzijos lyderis įgaus daugiau veikimo laisvės, skambučiai liks skambučiais, bet Ukrainai šiandien reikalinga ir daug rimtesnė pagalba, ypač įtikinant „pragmatizmo“ iš išskaičiavimo šalininkus pačioje ES stovykloje. Šiandien Ukrainai svarbiausi dalykai yra trys.

Finansai arba išgyvenimo kaina. Solidari demokratinio pasaulio finansinė pagalba, skirta išgyventi daugiau kaip du mėnesius besitęsiančios rusijos karinės invazijos akivaizdoje, bus reikalinga toliau. Skaičiuojama, kad norint finansiškai atsilaikyti Ukrainai kas mėnesį prireiks iki 8 milijardų eurų papildomos paramos. Tai yra tiktai būtinasis išgyvenimo biudžetas karo metu, čia nekalbame apie Ukrainos ekonomikos atstatymą.

Sunkioji ginkluotė. Ukrainai reikalinga karinė parama sunkiąja ginkluote ir amunicija ne pagal savaites derinamus galimai tiektinų vakarietiškų ginklų sąrašus, bet čia ir dabar. Priešas tokios siuntos ir pastiprinimo Ukrainai laukia mažiausiai. Gerai, kad pastaruoju metu persilaužimas dėl spartesnio ginklų tiekimo jau, atrodo, pasiektas. Tačiau Vakarų pusėje vis dar lieka neapsisprendusiųjų, kurie tebediskutuoja apie aplinkiniams sunkiai suprantamas jų demokratinio gyvenimo taisykles.

ES kandidatės statuso patvirtinimas. Birželį laukiame Europos Vadovų Tarybos sprendimo, ES kandidatės statuso patvirtinimas ukrainiečiams turėjo ir tebeturi milžinišką reikšmę, tikrai nėra simbolinis. Ukrainiečiai žino, kad savo kova nusipelnė tapti pilnaverte europietiškos šeimos dalimi.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: