Bendruomenės naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSReporteris

Žygis-konferencija Raguva – Nevėžis, skirta poetui, partizanui Broniui Krivickui

Spalio 26 d. vyko žygis-konferencija, skirta poeto, kritiko, vertėjo, dramaturgo, partizano Broniaus Krivicko-Vilniaus (1919–1952) atminimui, 100-ajam gimtadieniui. Rengėjai: Nevėžio gyvenvietės bendruomenė (vad. Virginijus Buzas), Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdis.

Žygio metu aplankytas partizanų bunkerį, kuriame 1952 09 21 žuvo LLKS Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) Partizanų srities Visuomeninės dalies viršininkas poetas Bronius Krivickas-Vilnius ir Vyčio apygardos Gedimino rinktinės Aušros tėvūnijos Visuomeninės dalies viršininkas Mykolas Blinkevičius-Nemunas. Aplankyti, pagerbti prie jų kapo Putiliškių k., Raguvos sen., kapinėse. Žygyje dalyvavo Pakruojo „Atžalyno“, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ir Raguvos gimnazijos moksleiviai, žygeiviai ir besidomintys krašto istorija iš Kauno, Vilniaus ir kitų miestų.

Pargrįžus į Nevėžio kultūros namų salytę visų laukė Rasmos ir Virginijaus Buzų duktė ir sūnus nuoširdžiai kviesdami sušilti ir pavalgyti. Kvepėjo netik karšta arbata, bet ir šilti pietūs su karštomis bulvėmis, troškintais kopūstais, dešrelėmis ir kitais gardumynais.

14 val. prasidėjo konferencija. Pranešėjai: Rasma BUZIENĖ, prof. dr. Rasa ČEPAITIENĖ, prof. dr. Vykintas VAITKEVIČIUS, dr. Gediminas MKELAITIS,. Virginijus GASILIŪNAS.

Noriu pacituoti prof. dr. R. Čepaitienės kelis parašytus įspūdžius:

„Nors esu dalyvavusi daugybėje konferencijų Lietuvoje ir užsienyje, nepamenu, ar kurioje iš jų būtų buvus pasiekta tokia aukščiausio akademinio lygio, auditorijos, įskaitant vaikus, įsitraukimo, vietos bendruomenės aktyvumo ir nuoširdumo dermė.

Konferencija prasidėjo Krivicko eilėmis, palydėtomis dramatiškais Eglės Buzaitės kanklių garsais. Rasma Buzienė, atstovaujanti Nevėžio bendruomenę ir Stipruolių (!) kaimą, papasakojo, kaip į žygeivystę įtraukia vaikus, įskaitant ir mažiukus. Klausant šios pilnos energijos šviesios moters ir žiūrint vaikų žygelių nuotraukas (o jų jau būta daugybės, tiek pėsčiomis, tiek dviračiais, slidėmis ar tiesiog ant tėvelių kupros…) teko net kelis kartus nejučiom nubraukti susižavėjimo ašarą…“

Po turiningos konferencijos atminimui visiems dalyviams buvo padovanotas lankstinukas „Poetas, partizanas Bronius Krivickas-Vilnius (1919–1952)“. Jame įdėta žemėlapis su koordinatėmis ir prof. dr. Vykinto Vaitkevičiaus ir Algimanto Stalilionio tekstas. Rėmė Kultūros Paveldo Departamentas, Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija. Konferencija baigėsi „Radastos“ moterų ansamblio, kuriame dainavo partizanų ryšininkė, dainuotomis partizanų dainomis bei Maironio ir J. Naujalio „Lietuva brangi“.

Ona Striškienė, Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdžio narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close