Petras Auštrevičius (Asm. archyvo nuotr._.
58-nių europarlamentarų grupė paragino tarptautinę bendruomenę vieningai pripažinti Holodomorą genocidu
Minint 90-ąsias Holodomoro – 1932-1933 metais sovietų režimo Ukrainoje sukelto badmečio – metines, grupė europarlamentarų šiandien bendru pareiškimu paragino tarptautinę bendruomenę vieningai pripažinti Holodomorą genocidu.
„1932-1933 m. Holodomorą Ukrainoje laikome Ukrainos žmonių genocidu (…), kuris buvo vykdomas siekiant sunaikinti ukrainiečių tautos nacionalinį identitetą. Raginame visas ES valstybes nares ir tarptautinę bendruomenę tai pripažinti bei tokiu būdu paremti Holodomoro ir sovietų režimo nusikaltimų istorinį ir teisinį vertinimą“, – rašoma bendrame 58 Europos Parlamento narių pareiškime.
Tarptautinė bendruomenė taip pat paraginta greičiau tiekti nuo rusijos agresijos šiuo metu besiginančiai Ukrainai finansinę, humanitarinę ir karinę pagalbą.
Praėjusią savaitę Strasbūre, minint 90-ąsias Holodomoro metines ir šiandienos ukrainiečių kovą už šalies laisvę, Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola pareiškė, kad nebus pamiršti ne tik 1932-1933 metų Stalino nusikaltimai, dėl kurių iš bado mirė milijonai ukrainiečių, bet ir dabartinės rusijos nusikaltimai, įvykdyti Bučoje, Irpinėje, Mariupolyje, Iziume ir kitose Ukrainos vietose.
Vokietijos Bundestagas šią savaitę paskelbė rezoliuciją, kuria pripažino, kad sovietų režimo sukeltas badmetis – Holodomoras – yra genocidas, tai įvardyta nusikaltimu žmoniškumui. Holodomorą genocidu yra pripažinusios daugiau kaip 20 pasaulio valstybių. Skaičiuojama, kad Holodomoro aukomis tapo mažiausiai 3,5 milijono ukrainiečių, tačiau kai kurie istorikai įvardija, jog aukų skaičius galėjo siekti iki 10 milijonų.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!