Aktorė Ilona Balsytė kviečia į paskutines atviras muzikines pamokas Keistuolių teatre

„Profesionalai vaikams“ – tai visą šį sezoną, paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį, Keistuolių teatro naujoje, ypatingai jaukioje eksperimentinėje salėje, vykstančios teatralizuotos muzikos pamokos su mylima aktore, muzikos pedagoge ir projekto sumanytoja Ilona Balsyte bei kviestiniais svečiais – muzikos instrumentų virtuozais.

Šios pamokos kitokios, nes apie muzikos instrumentus vaikai sužino iš profesionalų lūpų. Čia niekas nesėda į mokyklinius suolus ir nesimoko iš vadovėlių, čia pagrindinė mokytoja – muzika bei jos kūrėjai. Taip pat pamokose aprėpiama istorija, geografija, susipažįstama su pasauliu, įvairių tautų muzika bei šokiais.

„Profesionalai vaikams“ – tai ypatingas pasiūlymas melomanams ir muzikos gurmanams, tiems, kurie nori, kad jų vaikai susipažintų su muzikos teikiamais stebuklais, pirmą kartą prisiliestų prie smuiko, violončelės, kontraboso, kanklių stygų ar būgno ir galbūt ateityje taip pamiltų instrumentą, kad galėtų su juo save realizuoti.

„Šiandien muzikos aplink mus yra labai daug, tačiau kiek mes ją jaučiame, suvokiame, girdime ir kaip ji mus veikia. Aš manau, kad muzika turi daug daugiau stebuklingų galių nei šiandien mes iš jos gauname. Todėl organizuodama šias pamokėles aš negalvoju apie trumpalaikį tikslą, aš galvoju apie vaikus, kai jie taps suaugę, kad jie priartės prie muzikos ir bus kūrybingi, nes žmogus iš prigimties yra muzikali ir kurianti būtybė, todėl tikiu, kad vaikai užaugę lankys visokios muzikos koncertus, pažins muziką ir gebės priimti muzikos teikiamus stebuklus.“, – organizuojamų pamokų idėją ir tikslą pasakoja Ilona Balsytė.

Taigi iki teatro sezono pabaigos likus nepilniems 3 mėnesiams Keistuolių teatras kviečia vaikučius ir jų tėvelius į paskutines atviras muzikos pamokas:

Kovo 29 d. 15 val. „Profesionalai vaikams. Styginiai iš arti“ kartu su „Chordos“ styginių kvartetu (I smuikas – Ieva Sipaitytė, II smuikas – Vaida Paukštienė, altas – Robertas Bliškevičius, violončelė – Vita Šiugždinienė) ir kontrabosistu Giedriumi Bendoraičiu, kurie pristatys visą styginių šeimyną. Smuiką, kuris gali gailiai verkti solo partijas arba derėti su kvarteto nuotaika. Violončelę, kuri visuomet nori tapti orkestro siela ir žaismingai sužibėti džiazo improvizacijose. Bei, žinoma, kontrabosą, kuris yra tikrų tikriausias simfoninio orkestro žemabalsis. Ir tik visi drauge jie suskamba taip, kaip niekas kitas pasaulyje. Šios atviros pamokos metu leisimės į muzikinę kelionę po visus pasaulio žemynus, kad sužinotume kaip skamba styginiai net ir pačiuose atokiausiuose pasaulio kampeliuose.

Balandžio 26 d. 15 val. „Profesionalai vaikams. Vakarų Afrikos būgnų aidas“ kartu su Gedimino Mačiulskio Vakarų Afrikos būgnų mokykla keliausime ten, kur kultūra ir istorija bei jos pasakojimas neatsiejamas nuo tradicinių ritmų, dainų ir šokių –  Juodąjį žemyną – Afriką bei papasakosime šio žemyno skirtingų tautų legendas. Gediminas Mačiulskis įsitikinęs, kad išmokti bent jau pagroti afrikietiškų būgnų abėcėlę gali kiekvienas net niekada neturėjęs rankose jokio muzikos instrumento, todėl pamokos dalyviai turės galimybę prisiliesti prie afrikietiškų ritmų, nes kiekvienas gaus po šį autentišką muzikos instrumentą, kad visi kartu galėtume kurti ritmo improvizacijas ir pasiduoti būgnų užvaldomai muzikai.

Gegužės 31 d. 15 val. „Profesionalai vaikams. Nustebsi – tai kanklės“ kartu su kanklininke Lina Žilinskaite sieksime parodyti, kad tradiciniu lietuvių liaudies instrumentu – kanklėmis gali groti ne tik tautiniais rūbais pasidabinusios, lietuvių liaudies dainas skambinančios, lietuvaitės. Tačiau pamokos metu išgirsime, kaip kanklėmis skamba atliekamas džiazas ar šiuolaikinė muzika, žinoma, nepamirštant lietuvių liaudies šaknų. Tai bus paskutinioji ciklo „Profesionalai vaikams” pamoka, kurioje taip pat prisiminsime, ką sutikome, pažinome ir kaip ir kiekvienoje pamokoje privalu – sužinojome.

Daugiau informacijos www.keistuoliai.lt arba Keistuolių teatro kasos tel. (8 5) 242 45 85. Grupėms taikomos nuolaidos. Skirta 3-12 m. vaikams. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: