L. Vilkončiaus asmeninio archyvo nuotr.

Antroji dovana panevėžiečiams – „Garsai gimtajam miestui“ su Laimiu Vilkončiumi

Panevėžio muzikinis teatras rudens sezoną pradeda aktyviai įsitraukdamas į Panevėžio miesto 520 metų jubiliejaus renginių sūkurį ir kviesdamas žiūrovus į ypatingo formato renginius – žymių panevėžiečių kūrybos vakarus ir įspūdingą baigiamąjį koncertą su Panevėžio muzikinio teatro orkestru, solistais ir net dviem dirigentais.

Šeštadienį startavo projekto „Garsai gimtajam miestui“ pirmasis renginys, kuriame teatro lankytojai turėjo progą išgirsti ir pažinti įspūdingo balso operos solistę Mildą Tubelytę. Nuoširdūs pokalbiai ir profesionaliai kartu su Panevėžio styginių kvartetu atlikti kūriniai sulaukė publikos ovacijų ir lūkesčių, kad tokių įtraukių ir kokybiškų vakarų būtų kuo daugiau.

„Norėdami, kad muzikos ir pokalbių vakarai būtų jaukūs, pilni gyvų prisiminimų ir prieinami visiems miesto gyventojams bei svečiams, nusprendėme į juos bilietų nepardavinėti ir teatro duris atverti visiems norintiems išgirsti, pasidalinti ir įsikvėpti, – sako Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė. – Paskelbę apie pirmuosius „Garsai gimtajam miestui“ renginius su Milda Tubelyte ir Laimiu Vilkončiumi, sulaukėme ypatingai gausaus panevėžiečių susidomėjimo, todėl nusprendėme miesto jubiliejaus proga padovanoti dar vieną išskirtinį nemokamą renginį. Rugsėjo pabaigoje pakviesime visus į baigiamąjį koncertą su Panevėžio muzikinio teatro orkestru, solistais: G. Jakaičiu (altas), P. Vaitekučiu (klarnetas), A. Jesaulkovu (fortepijonas), J. K. Jonušu (violončelė), T. Kasperavičiumi (trombonas), E. Rodionova (smuikas) ir dviem dirigentais – Erki Pehk bei Martynu Bražu.“

Projektas „Garsai gimtajam miestui“ – tai žymių, iš Panevėžio kilusių įvairių kartų ir skirtingas sritis atstovaujančių muzikų kūrybos vakarai. Miestas gali didžiuotis nemažu būriu Panevėžyje augusių ir profesine prasme subrendusių menininkų, kurie reziduoja kituose Lietuvos regionuose ar net užsienio valstybėse ir į gimtąjį miestą grįžta itin retai. Savo gimtąjį miestą šalyje ir pasaulyje garsinantys menininkai panevėžiečiams yra pažįstami fragmentiškai, todėl miesto jubiliejus – puiki proga juos pristatyti, pažinti bei pastebėti. Projekto pabaigą žymės įspūdingas simfoninės muzikos patyrimas, kuriame Panevėžio muzikinio teatro orkestras, išskirtinio profesionalumo solistai bei du dirigentai atliks sudėtingą, tačiau itin malonią ausiai ir sielai programą.

Antrajame kūrybiniame vakare, rugsėjo 7 dieną, teatro lankytojai susipažins su Lietuvoje puikiai žinomu ir vertinamu kompozitoriumi, pedagogu, atlikėju Laimiu Vilkončiumi. „Man šis projektas dar viena galimybė be proginio apsimetimo ir išdidžiai prisipažinti, jog esu kilęs iš Panevėžio. Su gimtuoju miestu kūrybiškai gal ir nesu labai susijęs, tačiau, kai miestas minėjo savo 500 metų jubiliejų, mano kartu su Elena Mezginaite sukurta „Odė Panevėžio miestui“ buvo atlikta Laisvės aikštėje. Tai buvo neeilinis įvykis ir man, ir miestui. Džiaugiuosi, kad ir 520 metų miesto jubiliejų minėsiu būtent Panevėžyje“, – dalijasi mintimis L. Vilkončius.

Panevėžyje itin retai publikai pasirodantis L. Vilkončius vis dar jaučia ryšį su savo gimtuoju miestu. „Visa mūsų šeima išsikėlė į sostinę, kai man buvo septyneri. Taigi dabar jau septintą dešimtį esu vilnietis, bet Panevėžys man visada kelia nostalgiją. Kaskart, kai pasitaiko proga apsilankyti Panevėžyje, stengiuosi nueiti pasidairyti į vaikystės namą ir kiemą Kranto gatvėje, pažiūrėti, kaip dabar atrodo buvęs senelio namukas Nidos gatvėje, Ramygalos kapinėse uždegu žvakutę savo promočiutei ir tėvo tetai Aleksandrai. Abu su vyru Vincentu jie mane ir mano jaunesnį brolį mylėjo kaip savo vaikus, tad pas juos leisdavome visas mokyklines atostogas – rudens, žiemos, pavasario ir vasaros.

Kaip tik šiemet atsivežiau į Panevėžį savo anūką Augustą, parodžiau jam visas man ypatingas vietas. Pradėjome ligonine, kur gimiau, po to aplankėme visas mano vaikystės vietas. Panevėžyje jau nebuvau buvęs kelis metus, stebėjausi pokyčiais,“ – dalinosi Laimis Vilkončius.

Kompozitorius, pedagogas ir kultūros veikėjas prisipažino džiugiai priėmęs siūlymą dalyvauti projekte „Garsai gimtajam miestui“. „Dalyvauti projekte mane pakvietė Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė, su kuria susipažinome Muzikos akademijoje, kai ji studijavo, o aš dėsčiau. Tai jau nebe pirmas mūsų bendradarbiavimas. Kotryna apskritai pasižymi gebėjimu sumanyti išskirtinai įdomius projektus ir juos įgyvendinti, todėl tikiu, kad ir šį kartą sukursime ypatingai profesionalų ir įdomų bei jaukų vakarą teatro lankytojams, – pasakojo muzikas. – Visiems klausytojams, atvyksiantiems į renginį, linkėčiau visada draugauti su muzika. Nebūtinai profesionaliai, – pagal savo pomėgį, gebėjimus. Bet koks menas teigiamai veikia asmenybę ir tas poveikis niekada neišnyksta. Juk draugauti su muzika bet kuria forma yra malonu.“

Trečiasis projekto „Garsai gimtajam miestui“ renginys skirsis nuo pirmųjų dviejų kūrybos vakarų ne tik konceptu, muzikos programa, bet ir atlikėjų gausa. Rugsėjo 29 d. teatre laukiami visi, norintys išgirsti ypatingą klasikinės muzikos programą, pajusti orkestro skambesio didybę ir susipažinti su itin tiksliais ir puikiai improvizuojančiais solistais. Baigiamajam renginių ciklo koncertui diriguos net du dirigentai – Panevėžio muzikinio teatro senbuvis, meno vadovas ir dirigentas Martynas Bražas bei prie teatro nuo naujojo sezono prisijungsiantis, bet jau spėjęs įnešti naujų vėjų, dirigentas iš Estijos Erki Pehk, su kuriuo klausytojai turės progą susipažinti minėto koncerto metu.

Rugsėjo pradžioje vyksiančiuose nemokamuose kūrybos vakaruose bei baigiamajame koncerte teatro lankytojai turės progą ne tik išgirsti koncertinę atlikėjų programą kartu su Panevėžio muzikinio teatro muzikantais, bet ir dalyvauti įtraukiančiuose pokalbiuose, pamatyti niekur nepublikuotas akimirkas iš muzikų asmeninio archyvo bei išgirsti pasakojimus apie kūrybinio kelio retrospektyvą. „Panevėžio  muzikinio teatro rudens sezono pradžia sutampa su Panevėžio miesto gimtadieniu, kuris šiemet jau 520-tas. Gražaus jubiliejaus proga nusprendėme pasveikinti panevėžiečius ir miesto jubiliejinius metus pažymėti aukštos meninės vertės kūrybos vakarais ir įspūdingu koncertu, skatinančiais didžiuotis savo muzikaliu miestu ir domėtis profesionaliąja scenos meno kultūra. Teatro sezoną atidarėme vakaru su įspūdingo balso savininke, operos soliste Milda Tubelyte, kuri scenoje pasirodė su Panevėžio styginių kvartetu, o susitikimas su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi simboliškai vyks tikrąją Panevėžio miesto gimtadienio dieną ir taps prasminga įžanga į visą jubiliejinių renginių maratoną, kurį vainikuos mėnesio pabaigoje vyksiantis stiprus muzikine prasme ir malonus klausyti Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų ir dviejų dirigentų koncertas“, – pasakoja teatro vadovė.

Kviečiame į kūrybos vakarą ir baigiamąjį koncertą Panevėžio muzikiniame teatre: 2023 m. rugsėjo 7 d. 18 val. susitikimas su kompozitoriumi ir atlikėju Laimiu Vilkončiumi, rugsėjo 29 d. 18 val. Panevėžio muzikinio teatro orkestro, solistų G. Jakaičiu (altas), P. Vaitekučiu (klarnetas), A. Jesaulkovu (fortepijonas), J. K. Jonušu (violončelė), T. Kasperavičiumi (trombonas), E. Rodionova (smuikas) ir dviem dirigentais Erki Pehk bei Martynu Bražu koncertas.

Renginiai nemokami.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: