Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centro nuotr.
Aplinkosaugos švietimo projektas „Žalia žinutė-6“
Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centro mokiniai dalyvavo aplinkosaugos švietimo projekte „Žalia žinutė-6“. Projekto metu buvo organizuojamos netradicinės veiklos, kurių metu centro mokiniai prisiminė primirštas, bei gilino naujas žinias apie gamtos saugojimą, tausojantį vartojimą, antrinių žaliavų panaudojimą, teisingą šiukšlių rūšiavimą, atsinaujinančius gamtos išteklius.
Sugužėjus į mokyklą po ilgų vasaros atostogų, pamažu rudenėjant, mokiniai su entuziazmu pasinėrė į aplinkosaugos švietimo „Žalioji žinutė-6“ veiklas.
Pirmoji veikla „Gamta mus veda pojūčių ir patirčių taku“ Krekenavos regioniniame parke. Besigrožėdami Nevėžio slėnio peizažu, mokiniai keliavo per 12 ,,Pojūčių tako“ stotelių. Kiekvienoje jų laukė skirtingos užduotys. Užlipę į apžvalgos bokštą pažvelgė į Nevėžio slėnį ir apylinkes, išbandė vėjo stiprumą sūpuoklėse, pajuto medžio energiją medinėje lovoje, basomis pažingsniavo skirtingos tekstūros paviršiais, pagrojo muzikuokliu, nuo pontoninio liepto įmerkė rankas į vandenį ir patikrino ar lengva išlaikyti pusiausvyrą, paklausė gamtos garsų klausyklėlėje, išmėgino natūralų medžio masažą, palaipiojo laipyne ir įkvėpė augalų aromato, o skonio, receptorius pamalonino arbata iš Krekenavos regioniniame parke surinktų vaistažolių.
Toliau vykdydami projekto veiklas, visą Panevėžio Centro bendruomenę sukvietėme akcijai „Suteikime popieriui antrą gyvenimą!“ Visi aktyviai rinko įvairias popieriaus atliekas, taip prisidėdami prie dar vienos puikios eko meno veiklos „Skulptūros iš buitinių atliekų“. Pasitelkę Papjė mašė techniką ir surinktą akcijos metu popierių, vaikai pagamino 12 skirtingo dydžio rutulių, kurie buvo dekoruoti keturių metų laikų tematika, o vėliau papuošė ir Centro erdves. Tai ne tik puiki dekoracija, tai puiki mokomoji priemonė apie keturis metų laikus-ruduo, pavasaris, vasara, žiema.
Įsibėgėjant rudeniui ir medžių lapams vis labiau byrant nuo medžių, mokiniai nepabijoję rudeninės darganos ir čiupę grėblius į rankas, surengė tikrą aplinkos tvarkymo talką „Džiaugiamės švaria aplinka!“ Grėbė centro teritorijos lapus, rinko šiukšles. Kiekvienas centro mokinys džiaugėsi galėdamas prisidėti prie gražios, o svarbiausia tvarkingos savo mokyklos aplinkos puoselėjimo. Rudeninė talka sujungė Centro mokinius į vieną didelę gamtos mylėtojų ir aplinkos puoselėtojų komandą.
Projekto metu menines veiklas papildėme aktyviomis veiklomis dalyvaudami Panevėžio Gamtos mokykloje organizuojamoje veikloje „Eko žaidimai“. Mokiniai susipažino su aplinkai draugiškais žaidimais.
Panevėžio kraštotyros muziejuje, edukacinėje veikloje „EkoLogika“, mokiniai susipažino su ekologija, diskutavo apie šiandienos ekologines problemas. Puiki patyriminė edukacija nepaliko abejingų.
Dar viena puiki edukacinė veikla „Laukinė gamta ir žmogus“ , Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės -Bitės viešojoje bibliotekoje. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo ir analizavo filmo „Mergaitė ir lapė“ (rež. L. Jacquet) ištraukas, diskutavo apie gamtos vientisumą ir harmoniją, žmogaus ir laukinių gyvūnų ryšį, pagarbą laukiniams gyvūnams ir atsakomybę už juos, apie netinkamo žmogaus elgesio padarinius gamtai.
Po edukacinių veiklų, įkvėpti ryžto saugoti ir tausoti gamtą, mokiniai susirinko į ekologinę-aplinkosauginę veiklą „Aš-žemės dalis“. Išties kūrybingai ir išradingai, panaudodami žilvyčio šakeles, kūrėme vandens lašelis, kuriuose užrašėme būdus, kaip galime saugoti gamtą ir mus supančią aplinką. Lašeliais papuošėme Centro medelį. Esame supratingi ir rūpestingi. Mylime ir saugome mus supančią gamtą. Juk tik nuo mūsų pačių sąmoningumo priklauso kokioje aplinkoje gyvensime. Tad saugokime ir mylėkime gamtą!
Galiausiai savo įgytas žinias centro mokiniai pademonstravo vykusioje viktorinoje „Švari aplinka-sveikas žmogus“ . Pasiskirstę į dvi komandas, mokiniai varžėsi , kurie teisingai atsakys į pateiktus klausimus, susijusius su aplinkos saugojimu, atliekų rūšiavimu, antrinių žaliavų panaudojimu bei tausojančiu vartojimu. Komandoms puikiai sekėsi atsakinėti į klausimus, vyko komandinis darbas komandose, o tai parodo, jog mokiniai ne tik domėjosi, klausėsi ir gilino pateikiamas žinias įvairių veiklų metu, bet puikias jas ir įsiminė. Abi komandos džiaugėsi puikiais savo rezultatais.
O Centro mokinių sukurti meniniai darbeliai, išgyventos emocijos, tradiciškai, nugulė į šviečiamąjį filmuką „Žalia žinutė-6“, kuris buvo pristatytas visai „Šviesos“ ugdymo Centro bendruomenei, nepalikdamas abejingų bendruomenės narių.
Aktyviai įsitraukdami į aplinkosaugos švietimo projektą „Žalia žinutė“, skatiname aplinkinius, bendruomenės narius bei šeimos narius saugoti gamtą, atsakingai rūšiuoti šiukšles bei būti atsakingais vartotojais. Juk gamta- mūsų visų namai.
Projektas dalinai finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo lėšomis.
Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centras
Auklėtoja E.Miškinienė, mokytojos D.Kubiliūtė ir K.Šarlauskienė
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!