Organizatorių nuotr.
Augintinio dresavimas – atsakingo šeimininko pareiga: kviečia išmokti dresuoti ir rasti bendraminčių
Atvėsus orams užsidaryti namuose ir pasiduoti niūrioms nuotaikoms nevalia: socialinio projekto #Bendranoriai organizatoriai kviečia pajudėti gryname ore kartu su savo augintiniais. O 12 val. penktadienį, jonaviškiai kviečiami ir į Gerų šuniukų aikštelės atidarymą, kuriame galės ne tik išgirsti profesionalios dresuotojos patarimų, bet ir susirasti bendraminčių.
Pasak projektą įgyvendinančios Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) komunikacijos specialistės Agnės Vnarauskienės, Jonavoje esanti šunų aikštelė jau aptverta ir turi nedidelį kliūčių ruožą, tačiau #Bendranorių iniciatyva ją papildė, atgaivino ir dabar kviečia jonaviškius ja aktyviai naudotis.
„Ši atnaujinta zona leidžia saugiai užsiimti savo šunelių dresūra. Ją pavadinome Gerų šuniukų aikštele, nes jojekviečiame leisti laiką su savo geriausiais keturkojais draugais ir ugdyti jų paklusnumą bei socialumą.
O šeimininkus joje raginame ne tik leisti pažaisti savo šuniukams, bet ir patiems susipažinti su kitais bendruomenės nariais, su kuriais jungia meilė gyvūnams ir noras juos auginti sąmoningus ir sumanius“, – sako A. Vnarauskienė.
Projekto organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiais laikais augintinio dresavimas yra ne pramoga, bet kiekvieno atsakingo šeimininko pareiga. Dresūra ne tik sustiprina šeimininko ir augintinio ryšį, bet ir padeda užtikrinti šuns ir aplinkos saugumą, mat jos metu šuo yra išmokomas, kaip elgtis tam tikrose situacijose – pavyzdžiui, sustoti prie judrios gatvės, neėsti jam galinčio pakenkti maisto ir pan.
Taip pat dresūra padeda šuniui socializuotis ir draugiškai elgtis su kitais gyvūnais ir žmonėmis, leidžia ištaisyti netinkamą elgesį, tokį kaip kandžiojimasis ar agresyvumas. Be kita ko, mokymas ir intelektualinis aktyvumas suteikia šuniui psichologinį stimuliavimą, kuris jam padeda išvengti nuobodulio ir padidina laimės jausmą.
Gerų šuniukų aikštelė – jau aštuntoji projekto #Bendranoriai, finansuojamo iš Europos socialinio fondo lėšų, iniciatyva.
Paskutinė Trakų Karaimų gatvėje pristatyta iniciatyva buvo Pokalbių alėja. Prie suoliukų gatvėje pastatytuose „sufleriuose“ gyventojai gali perskaityti įvairius, tik iš pirmo žvilgsnio paprastus klausimus, kuriuos projekto organizatoriai skatina užduoti sau, artimiesiems, o gal ir nepažįstamiems žmonėms.
Taip pat parkelyje prie Prienų meno mokyklos jos auklėtinių ir prie jų prisijungusių gyventojų sukurta kitokia žaidimų aikštelė. Ant žemės ištapytame žaidimų „kilime“ vaikai, jų draugai ir net tėveliai gali išbandyti įvairius labirintus, šokinėjimų, pritūpimų, apsisukimų reikalaujančias trasas ir rungtyniauti tarpusavyje.
Globojama Gabrieliaus Liaudansko–Svaro, Alytaus Jaunimo parke įkurta socializacijos erdvė su lauko stalo žaidimais, o mokslo žurnalistė Goda Raibytė–Aleksa šalia Ignalinos paplūdimio pristatė hamakų zoną su žvaigždžių stebėjimo žemėlapiais.
Netradicinė veidrodžių instaliacija, globojama aktorės Inetos Stasiulytės, atsirado Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje, o vieną pirmųjų iniciatyvų, globojamą visuomenininkės Lukos Lesauskaitės, galima rasti Pasvalio sporto parke – tai yra ant riedlenčių rampų įamžinti įvairūs moksleiviams reikalingi moksliniai faktai. Projektas pradėtas nauja meditacijos ir ramybės erdve Birštone. Jos globėja tapo fotografė ir socialinių projektų kūrėja Neringa Rekašiūtė.
Apie projektą:
#Bendranoriai – Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) projektas, kurio metu įvairiuose Lietuvos miestuose įgyvendinamos 10 skirtingą socialinę tematiką atspindinčių iniciatyvų. Projektu siekiama paskatinti gyventojus telktis į bendruomenes ir prisidėti prie savanoriškų veiklų. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!