Aukštaitijos savišvietos akademija baigė penktuosius mokslo metus

Gegužės 15 d. į Panevėžio kolegijos Aktų salę rinkosi su šypsenomis ir gerai nusiteikę Aukštaitijos savišvietos akademijos (ASA) klausytojai, dėstytojai, svečiai. Taip prasidėjo akademijos penktųjų mokslo metų baigimo šventė.

Renginį pradėjo Aukštaitijos savišvietos akademijos vadovė Antanina Valickienė, kuri pasveikino šventės dalyvius ir padėkojo visiems, padėjusiems organizuoti ir vykdyti ASA veiklą. Ji priminė, kad 2010 m. lapkričio 19 d. Panevėžio kolegijoje buvo įkurtas naujas padalinys – Aukštaitijos savišvietos akademija. Akademijos paskirtis – organizuoti neformaliojo švietimo užsiėmimus suaugusiems, pirmiausia senjorams, kuriuose pastarieji rastų sau mielą veiklą ir įgytų naudingų žinių. Idėja sulaukė didelio palaikymo ir jau pirmaisiais veiklos metais ASA veikloje neatlygintinai dalyvavo 16 dėstytojų. Šių mokslo metų pradžioje ASA klausytojais pageidavo būti 596 asmenys, dėstė ir paskaitas skaitė net 35 kolegijos ir kviestiniai dėstytojai. Veikė 6 katedros, klausytojai studijavo net 15 neformaliojo švietimo programų, išklausė 10 bendrų paskaitų. Populiarios buvo sveikatos priežiūros, sveikos gyvensenos, ligų prevencijos, bioetikos programos, kurias lankė daugiau nei 160 klausytojų. Kiti noriai mokėsi anglų, prancūzų, vokiečių kalbų, dirbti kompiuteriu, siekė įvaldyti įvairias dailės technikas, fotografavo, muzikavo, sportavo, lankė dvarų sodybas ir kitas įžymias vietas, klausėsi paskaitų teisės, etikos, ekonomikos, energijos taupymo klausimais. Klausytojų skaičius ir siūlomų programų skaičius kasmet didėja. Tai rodo, kad vyresnio amžiaus panevėžiečiams tokia veiklos forma yra priimtina ir reikalinga, o ilgamečiai ASA dalyviai tapo kolegijos patriotais ir bendruomenės nariais.

Direktoriaus pavaduotojas studijoms dr. Ričardas Kliminskas sveikindamas akademijos klausytojus ir dėstytojus, pasidžiaugė, kad ši veikla plečiasi, o kolegija tampa vis atviresnė visuomenei ir aktyviai vykdo savo švietėjišką misiją.

Aukštaitijos savišvietos akademijos iniciatorės ir kūrėjos Birutė Dalmantienė, Zita Gaigalienė, Janina Gaidžiūnaitė prisiminė nuo ko buvo pradėta, džiaugėsi klausytojų noru mokytis ir linkėjo, kad ASA toliau gyvuotų.

Klausytojos Aldona Bilskienė, Birutė Buzienė, Violeta Bukelienė dėkojo dėstytojams už jų entuziazmą ir kantrybę dirbant su vyresnio amžiaus žmonėmis.

Ansamblis, vadovaujamas dėstytojos Daivos Andriūnienės, atliko keletą muzikinių kūrinių ir pačių dalyvių sukurtą ASA himną. Veikė dailės dirbinių paroda, buvo demonstruojamos pačių klausytojų sukurtos meninės nuotraukos.

Penktuosius mokslo metus ASA dėstytojai baigė puikia edukacine išvyka į Kauną, aplankė senamiestį, Istorinę prezidentūroą, pabuvojo Botanikos sode, Pažaislio vienuolyne.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: