Bibliotekos siūlo keliauti virtualiai
Karantino metu galima įdomiai leisti laisvalaikį žaidžiant interaktyvius edukacinius žaidimus ir net neiškeliant kojos iš namų daug sužinoti apie Panevėžio kraštą. Tokią paslaugą siūlo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir kitos Panevėžio krašto bibliotekos, sukūrusios žaidimų, testų.
Žaisdami įtraukiantį žaidimą„Pažink Panevėžio kraštą“, pasitikrinsite, ką žinote apie Panevėžio, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio ir Biržų krašto istoriją ir kultūrą. Šį žaidimą galima žaisti po vieną ir su draugais. Jis padės smagiai praleisti laiką šeimoje, nes skirtas įvairaus amžiaus žaidėjams.
Jei norite savarankiškai daugiau sužinoti apie istorines ir kultūrines šio krašto įdomybes – pasižvalgykite portale „Panevėžio kraštas virtualiai“. Ten rasite daug naudingų nuorodų, virtualių parodų, informaciją apie naujausias knygas, skaitmeninį krašto paveldą.
Apušotas, Sudramala, Viktorinė – tikrai ne kiekvienas atsakys, ar tai miestelis, kaimas, ar upė, ežeras. Žaisdami žaidimą„Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“, pasitikrinsite, kaip gerai žinote Panevėžio rajono gyvenamųjų vietovių ir vandens telkinių pavadinimus bei sužinosite dar negirdėtų. Senieji vietovardžiai – Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybė. Deja, nuo sovietmečio iki šių laikų nunyko tūkstančiai istorinių vietovardžių, o grėsmė išnykti yra iškilusi dar 4 000 Lietuvos kaimų ir viensėdžių vardų.
Panevėžys neįsivaizduojamas be legendinio režisieriaus Juozo Miltinio, jo mokinių ir Teatro, kurio ženklų galima rasti visame mieste. Turtingoje teatro istorijoje yra daug faktų, kurių nežinome ir kuriuos tikrai įdomu sužinoti. Žaidimas „Juozas Miltinis ir jo teatro ženklai Panevėžyje“ leidžiapasinerti į slėpiningą pasaulį, paklaidžioti miesto gatvėmis ir atrasti daug netikėto pastatuose, susijusiuose su teatro istorija ir jos herojais. Įdomu, kad žaidimo rezultatus komentuoja personažas Volponė, kurį taip mėgo vaidinti pats J. Miltinis savo režisuotame spektaklyje „Sukčiaus testamentas“.
Literatūrinė interaktyvi programėlė „Kelionė į devintą stotį“ – galimybė susipažinti su išeiviais vaikų literatūros kūrėjais ir jų kūriniais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su septyniomis Panevėžio regiono bibliotekomis pateikia klausimus apie žymiausius pasaulio lietuvius, rašančius vaikams.
Kartais net tikras panevėžietis gali suklysti, paklaustas, kur mieste yra saulės laikrodis arba koks pastatas yra aukščiausias. Atsakydami į testo „Ar pažįsti Panevėžį?“klausimus, pagilinsite savo žinias.
Ar esate girdėję žodžius činčiberynė ar gluosnagalvis? Atlikę testą „Kaip mūsų protėviai nenaudėlius vadino?“sužinosite, kaip šiaurės panevėžiškių tarme vadinami neigiami asmenys ir papildysite savo žodyną.
Smagus ir informatyvus testas „Ką žinai apie Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės -Bitės viešąją biblioteką?“ padės pasitikrinti žinias apie šią įstaigą, turinčią turtingą istoriją, gražias erdves, solidų knygų fondą, rengiančią daugybę renginių.
Panevėžio regiono bibliotekos sukūrė interaktyvių žaidimų ir testų, kurie pateikia įdomios ir naudingos informacijos. Šiuo sudėtingu laikotarpiu tai – puikus būdas atsipalaiduoti ir pagilinti savo žinias.
Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka kviečia žaidime„Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“virtualiai keliauti po Pasvalio kraštą , grožėtis bažnyčiomis, dvarais, paminklais, sužinoti jų buvimo vietas. „Įdomybių testas apie Pasvalio kraštą“ – tikrai kietas riešutėlis net ir tiems, kurie mano gerai išmanantys istoriją ir kultūrą.Jame pristatomi įdomūs Pasvalio krašto atminties institucijose saugomi dokumentai ir faktai apie juos.
Daug vertingų žinių pateikia testas „Pažinkime Rokiškio krašto literatūrinio žodžio kūrėjus“, kurį sukūrė Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.Daugeliui poetas Paulius Širvys asocijuojasi su lietuvišku beržu, bet ar visi žino, kad poetė Elena Mezginaitė, ilgus metus gyvenusi ir kūrusi Panevėžyje, yra gimusi Rokiškio rajone.
Smagią virtualią kelionę po Zarasų biblioteką siūlo dėlionės „Pokšt!“ autoriai. Sudėjus šią dėlionę, jausitės tarsi pabuvę moderniose bibliotekos erdvėse.
Žaidimus ir testus rasite adresu:
https://www.pavb.lt/paslaugos/lankytojams/interaktyvus-edukaciniai-zaidimai/
Parengė Virginija Januševičienė
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!