Pexels nuotr.

Cirkumcizija: dažniausiai užduodami klausimai

Cirkumcizija yra chirurginė operacija, kuri skirta daliniam arba visiškam apyvarpės pašalinimui. Ši procedūra labai dažnai yra vadinama apipjaustymu, pašalinama oda, kuri dengia varpos galvutę.

Nors Lietuvoje nėra labai daug kalbama apie šią operaciją, tačiau ji paplitusi gana plačiai. Ne tik mūsų šalyje, tačiau ir Europoje, visame pasaulyje. Tiesa, moderniose šalyse ji dažniausiai siejama su fiziniu kūno „pagerinimu“, o trečiojo pasaulio valstybėse – su įvairiais ritualais.

Kodėl atliekama cirkumcizija?

Ši operacija yra atliekama vyrams tuomet, kai:

  • Yra tam tikri urologiniai sutrikimai, ligos: apyvarpės susiaurėjimas, dažni apyvarpės uždegimai, parafimozės.
  • Tokiu atveju, kai pacientas pageidauja dėl kokių nors priežasčių: kosmetinė išvaizda, religija, tam tikrų ligų rizikos sumažinimas ir t.t.

Visgi, tai yra operacija, tad bet kuriuo atveju pirmiausia reikalingos chirurgo pastabos. Jis turi įvertinti, ar apipjaustymas yra reikalingas. Tikrai neoperuojama vien tik dėl vyro noro, turi būti daugiau  indikacijų, kurios lemia operaciją.

Kokias naudas galima gauti?

Cirkumcizija turi daug naudų, tad tikrai neturėtų pirmiausia būti siejama su religiniais ritualais. Tai, kad ji yra daroma ir moderniose šalyse – geriausias įrodymas, kad tokia operacija turi gana daug naudų.

Dažniausiai medikų minimos apipjaustymo naudos yra:

  1. Pirmiausia, tai padeda kur kas paprasčiau pasirūpinti varpos higiena.
  2. Taip pat tinkamai pasirūpinus higiena – mažėja ir uždegimų rizika.
  3. Taip pat tyrimai rodo, kad ši operacija gali sumažinti šlapimo takų infekcijų riziką.
  4. Manoma, kad ji gali padėti sumažinti varpos vėžio riziką.
  5. Taip pat mažėja tikimybė susirgti lytiškai plintančiomis ligomis.

Kiek laiko trunka operacija?

Nors pati operacija nėra sudėtinga, tačiau, žinoma, kad jai reikalingas smulkmeniškumas. Dažniausiai ji trunka apie 45 minutes, kartais iki valandos. Dažniausiai, jeigu pacientas jaučiasi gerai, jau po kelių valandų jis  gali vykti namo. Taip pat normalu, kad kelias dienas po operacijos pacientas jus perštėjimą ir maudimą,

Pirmos dienos po operacijos – kokios jos?

Apie pirmas dienas po operacijos Jums išsamiausiai papasakos chirurgas. Juk kiekviena operacija yra individuali, tad gali būti pateikiamos ir asmeninės, konkrečiam labiausiai vyrui tinkamos priežiūros taisyklės. Visgi, dažniausiai cirkumcizija leidžia greitai grįžti į įprastą gyvenimą, tik reikia laikytis kelių paprastų taisyklių.

  1. Jeigu žaizda yra graži, taigi, nepūliuoja, nėra didelio paraudimo – tokiu atveju dažniausiai pilnai maudytis po dušu galima jau 4 parą.
  2. Apie dvi savaites siūloma vengti maudynių telkiniuose, kur vanduo stovi, taigi, ir ežeruose, upėse, ir tuo pačiu baseinuose.
  3. Tek dirbti fizinį darbą, tiek sportuoti – galima jau kitą dieną po operacijos. Žinoma, jeigu nėra komplikacijų ir chirurgai nenurodė kitaip.
  4. Siūlai dažniausiai iškrenta per mėnesį laiko. Siuvama tirpančiais siūlais.
  5. Užsiimti lytiniais santykiais dažniausiai siūloma ne anksčiau nei po 6 savaičių.

Antrinei apžiūrai siūloma atvykti praėjus porai savaičių po atliktos operacijos. Taip pat žaizdos gijimą gali prižiūrėti ir šeimos gydytojas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: