Domas Petrulis su mokiniais lankėsi Karaliaus Mindaugo Husarų batalione
Šį mėnesį Seimas skubos tvarka ėmė svarstyti ir priėmė visą paketą įstatymo projektų, susijusių su mūsų krašto gynyba, kariuomenės struktūra. Taip iš esmės yra vėl atveriamos durys privalomajai karo tarnybai.
Tačiau kol dar nėra priimtos privalomą karo tarnybą reglamentuojančios įstatymo pataisos, būtina apie tai visapusiškai ir racionaliai diskutuoti, įsiklausyti į šauktinio amžiaus jaunuolių pastabas bei karių profesionalų pasiūlymus. Ir tik tada galima priimti atitinkamus sprendimus. Reikia aiškiai reglamentuoti šaukimo tvarką, tikslines amžiaus grupes, prioritetus ir galimas išimtis.
Teikiamame Karo prievolės įstatymo pakeitimo pakete numatyta, jog jau nuo šių metų 19-26 metų jaunuoliai bus pradedami šaukti į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Pirmiausia bus laukiama savanorių. Iki šio įstatymo pakeitimo Lietuvos ginimą buvome patikėję profesionaliai, savanoriškais pagrindais suburtai kariuomenei. Ir nors kasmet buvo surenkama apie tūkstantį savanorių, pasikeitus tarptautinei padėčiai, vien profesionalų nepakanka.
Trečiadienį Seimo narys Domas Petrulis su Panevėžio miesto bei rajono vyresnių klasių mokiniais lankėsi Karaliaus Mindaugo Husarų batalione, esančiame Pajuosčio kaime Panevėžio rajone. Vizito tiklas – supažindinti jaunimą su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, informuoti apie valstybės gynybą ir lietuvio pilietines pareigas bei prievoles valstybei.
Numatomas pakoreguoti karo prievolės įstatymas sukėlė nemažą jaunimo susidomėjimą. Į susitikimą atvykę moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su bataliono vidaus tvarka, karių pareigomis, turima karine technika. Susitikime su kariais dalyvavę jaunuoliai ne visi buvo vienodai nusiteikę. Vieni skeptiškai žiūrėjo į tarnybą, o kiti jau vasarą žadėjo eiti savanoriais į tarnybą.
Susitikime buvo diskutuojama apie pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymą mokyklose. Daugelio mokyklų atstovai vienbalsiai tvirtino, kad mokykloje didesnis dėmesys skiriamas pilietiškumui. Valstybinių švenčių minėjimas, pilietinės iniciatyvos mokinius skatina tapti pilietiškais. Tačiau mokiniai pasigenda susitikimų su įdomiais, charizmatiškais asmenimis, apsilankymų kariniuose daliniuose, susitikimų su savanoriais, Šaulių sąjungos nariais. Nuo darželio laikų vykstantys valstybinių švenčių minėjimai skatina jaunimą ne būti patriotais, o galvoti, kaip išsisukti nuo dalyvavimo.
Pasak Seimo nario Domo Petrulio, šis pakankamai neramus laikotarpis šalyje kaip niekada turėtų paskatinti visus labiau bendradarbiauti, svarstyti pakeitimus. Be abejo, turi būti teikiamos pataisos. Galbūt reikėtų pagalvoti net ir apie karinio parengimo pamokas ar jaunųjų šaulių būrelius mokyklose. Reikėtų svarstyti, ar Valstybės tarnybos įstatyme neturėtų atsirasti punktas, kad pareigas valstybės tarnyboje galėtų eiti asmenys, praėję privalomąją karo tarnybą.
Ateitis priklauso jaunimui. Tad ir reikėtų investuoti į jį tiek, kad tvirtai žinotume, kiekvienas lietuvis stos ginti Lietuvą.
Seimo nario Domo Petrulio biuro informacija
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!