Dviračių pasaulyje arba 4 pagrindiniai dviračių tipai
„Man reikia dviračio!“,- nesvarbu, iš kieno lūpų skambėtų šis pageidavimas – šeimos jaunėlio ar vyriausiojo šio nario – aišku viena – rinktis tikrai bus iš ko! Užklausa „dviračiai internetu“ pasiūlys visą eilę variantų: jei žinosite, ko norite, pasirinkti bus kur kas paprasčiau.
Internetinės sporto ir turizmo prekių parduotvuvės „Terrasport“ konsultantai, norėdami padėti jums lengviau orientuotis dviračių „džiunglėse“, apžvelgė pagrindinius šios transporto priemonės tipus.
MTB (kalnų)
Kalnų arba MTB (angl. Mountain Terrain Bike) dviratis – puikiai pravers ne tik kalnuose, bet ir, dėl savo manevringumo bei didesnio pravažumo, lengvai įveiks net labiausiai „užsispyrusias“ dangas, pavyzdžiui, žvyrą, smėlį, akmenuotas vietas, skardžius bei pakilimus ir panašiai.
Kalnų dviračiai pasižymi dideliu pavarų skaičiumi (net iki 33 pavarų!), turi priekinį bei galinį šių perjungėją, o tai lemia galimybę greitai pakeisti važiavimo stilių bei lengviau įveikti net pačias sudėtingiausias kliūtis. Tvirtas, storas rėmas, efektyvi diskinių stabdžių sistema, atspari net ir purvui ant ratų, patikimi amortizatoriai – dar eilė privalumų, nuo kurių neatsiejami šio tipo dviračiai.
Plento ir CX
Plento dviračiai, neretai vadinami lenktyniniais, yra pritaikyti greitam važiavimui lygia kelio danga. Nedidelis dviračio svoris, aukščiau vairo esanti sėdynė (tokia sėdėjimo pozicija lemia mažesnį vėjo pasipriešinimą ir leidžia važiuoti greičiau), į apačią užriestas vairas – dalis techninių savybių, skiriančių plento dviračius nuo kitų rūšių.
CX dviratis – savotiškas plentinio bei kalnų dviračio (iš pastarojo „pasiskolinti“ pedalai, stabdžiai ir padangos) hibridas, leidžiantis važinėti ne tik lygia danga, bet ir prastesnės kokybės keliais.
Miesto
Žemiau už vairą esanti plati, paminkštinta sėdynė, link dviratininko palinkusios rankenos, leidžiančios važiuoti nesulenkus nugaros, grandinės apsauga bei prie ratų esantys purvasaugiai, apsaugantys nuo nemalonių purvo „vonių“: tokie yra tie miesto dviračiai, skirti patogiam pasivažinėjimui lygiomis miesto gatvėmis ar kaimo keliukais. Prie šio tipo dviračio itin paprasta pritvirtinti vaikišką kėdutę, dažnai yra bagažinė ar net krepšys, tad neteks sukti galvos, kokiu būdu transportuoti reikalingus daiktus.
Vaikiški
Dviratis vaikams tarnauja ne tik kaip transporto priemonė: tai –viena mėgiamiausių pramogų mažųjų tarpe!
Renkantis vaikišką dviratį, svarbu atsižvelgti į vaiko ūgį, kuris įtakoja ir dviračio rato dydį. Nors įprastai vaikiški dviračiai nėra skirti ilgoms distancijoms, tačiau, atsižvelgus į jaunojo dviratininko pageidavimus, galima ir kur kas manevringesnius, bet kokia danga važinėti skirtus dviračius.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!